Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gündoğdu’da zumba

İzmirli kadınlar, Dünya Hareket Günü’nde, Dengeli Beslen Harekete Geç projesi kapsamında, dans ve fitnesi birleştiren zumba ile iteye karşı harekete geçti

Giriş Tarihi: 12.5.2016
Gündoğdu’da zumba
EĞLENEREK EGZERSİZ MÜMKÜN
Gündoğdu Meydanı'nda eğitmen Atakan Uğurlu eşliğinde zumba yapan 500 kadın, eğlenerek egzersiz yapmanın mümkün olduğu mesajını verdi. Dengeli Beslen Harekete Geç Projesi Zumba Eğitmeni Atakan Uğurlu, "Modern hayat, , insanların hareketsiz kalmalarına yol açıyor. Amacımız kadınlara egzersiz yapmaları için ilham vermek ve cesaretlendirmek" dedi. Araştırmalar, Türkiye'de erkeklerin yüzde 25'inin kadınların da yüzde 41'inin ya da aşırı kilolu olduğunu gösteriyor.

KADINLARIN KİLİT ROLÜ VAR
Dünyadaki çocukların yüzde 20-25'inin obez olduğu ve bu çocukların yüzde 70'inin erişkinlikte de obez oldukları biliniyor. Dengeli Beslen Harekete Geç kampanyası, ailelerinin beslenmesi konusunda kilit rol üstlenen kadınların dengeli beslenme ve egzersizin önemi konusunda bilinçlendirilmesini hedefliyor. Kampanya kapsamında geçen yıl Büyükşehir Belediyesi ve MEB'in desteği ile İstanbul'da devlet okullarında etkinlikler düzenlendi. Kampanya Anadolu'da yaygınlaşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gündoğdu’da zumba
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN