Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güldüren savunma

Giriş Tarihi: 15.5.2016
Güldüren savunma

İlçe Başkanı Uğur , Belediyesi’nin afiş skandalını gündeme taşımamıza tepki gösterdi. CHP’li Başkan, “Yanlışlık, demo afişlerinin kullanılmasından kaynaklandı” diyerek güldürdü

EGELİ Sabah'ın Türkiye gündemine damga vuran Belediyesi'nin skandal 19 Mayıs afişleri ile ilgili haberi sonrası Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar sessizliğini korurken, Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur 'ın konu ile ilgili açıklama yapması şaşırttı. Yıldırım'ın yapılan büyük hatayı gözardı ederek faturayı hükümete ve Egeli Sabah'a kesmesi tepki topladı. Ayrıca Yıldırım'ın, "Yanlışlık gerçek afişler yerine demo afişler kullanılmasından kaynaklanmıştır" ifadesi, 'Billboardlarda yayınlanan afiş demo mu olur? Demo ise neden basılıp asıldı? Özrü kabahatinden beter' dedirtti. Politik mesaj vermek isterken baltayı taşa vuran belediye, afişlerde 'dalalet' yerine 'delalet', 'şerait' yerine de 'şeriat' yazdı. Egeli Sabah'ın fark ettiği bu skandal, haberin manşet olmasının ardından Türkiye gündemine damga vurdu. CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, belediyenin afiş skandalı ile ilgili haberimizin ortaya çıkmasının ardından komik bir savunmayla üste çıkmaya çalıştı. Karşıyaka Belediyesi'nin vahim hatasını manşete taşıdığımız için tepki gösteren Yıldırım, 'Yoğun çalışmanın yol açtığı aksaklığın hemen düzeltildiğini' belirtti. Oysa ki gündeme taşıdığımız haberimizde yanlışlığa vurgu yapmıştık. CHP'li Başkan böylelikle haklılığımızı bir kez daha ortaya çıkarmış oldu. AK Parti Karşıyaka ilçe Başkanı Abdullah Mertoğlu da afişler için Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'a yüklendi. Akpınar'ın Atatürk'ün söylediği sözler üzerinden reklam yapmaya çalıştığını fakat bunu da beceremediğini ifade eden Mertoğlu, "Atatürk'ün sözlerini bile doğru dürüst yazamayanlar Atatürkçülük yapmaya çalışıyorlar. Sözde değil özde Atatürkçü olsunlar" diye konuştu.

TÜRKİYE BU HABERİ KONUŞTU
Skandal afişlerin ortaya çıkmasının ardından vatandaşlar sosyal medya üzerinden Karşıyaka Belediyesi'ne ateş püskürdü. Yapılan yorumlardan bazıları hem güldürdü hem düşündürdü. İşte o yorumlardan bazıları şu şekilde:
Ertuğrul: Ya siz Atatürk ve laiklik edebiyatından başka bir şey bilmez misiniz? Biraz da vatandaşa belediyecilik anlamında hizmet götürün, tabi çapınız yeterse.
Seyfi Arman: Bunlar olayı çok yanlış anlamış. Ezber yaptıkları nereden belli. Onu da yanlış ezber etmişler ya neyse
Yalçın Ejder: Atatürk çok zeki demek ki CHP'lilerin ilerde bu vatana ihanet edeceğini tahmin edebiliyordu.
Derya Kara: Kafayı şeriatla bozmanın sonu.
Mustafa Armağan: Delalet ile dalaleti ayırt edemeyen Karşıyaka Belediyesi.
Sokaktaki adam: Ya insan bir kontrol eder, ettirir. 'Delalet' nedir, 'şeriat' nedir ya. Hiç yakışmadı Karşıyaka Belediyesi.
Mehmet Natık: Delalet değil dalalet şeriat değil şerait. Nereyi düzelteceksin.
Elif Güney: Karşıyaka Belediyesi "dalalet"i "delalet", "şerait"i "şeriat" yapmış! Gençliğe hitabeyi bilmiyorsanız öğretelim?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güldüren savunma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN