Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Urla ESO, esnaf için çalışmaya devam ediyor

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Urla ESO, esnaf için çalışmaya devam ediyor

Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Özün, “Esnafımızın teşvik edilmesi çok önemli. Biz de oda olarak bu konunun bilincindeyiz ve bu doğrultuda projeler üretiyoruz. imiz esnaf ve sanatkarlara hizmet” dedi

2014 yılından bu yana Urla esnafına fayda sağlayan pek çok projeyi hayata geçiren Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Özün, "Esnafımızın daha iyi şartlarda faaliyetlerini sürdürmesi ve geleceğe yönelik plan yapabilmesi açısından teşvik edilmesi çok önemli. Biz de oda olarak bu konunun bilincindeyiz ve bu doğrultuda projeler üretiyoruz. Yaptıklarımızın yanı sıra yapacaklarımız da bizleri mutlu ediyor" dedi. Yaklaşık 1500 üyesi bulunan Urla Esnaf ve sanatkarlar Odası'nda hizmet odaklı çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Özün şöyle devam etti: "Başkanlığa seçilir seçilmez çalışmalara başladık. Eğitime çok önem verdiğim için esnafımıza güvenliği ve hijyen gibi pek çok konuda eğitim aldırdım. Delta İlaçlama ile yaptığımız anlaşma ile özellikle gıda sektöründe olan esnafımızın iş yerlerinin belli aralıklarla indirimli ilaçlanmasını, Ahiler Ortak İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi ile yaptığımız protokol ile işyerlerinin periyodik olarak denetlenmesi ve raporlanmasını, ile yaptığımız anlaşma sonucunda üyelerimizin ve birinci derece yakınlarının gerek ayaktan gerekse yatarak sunulacak teşhis ve tedavi hizmetlerinden indirimli faydalanabilmesini sağladık. Ayrıca esnafımızın İBB'nin indirimli su tarifesinden faydalanmasını, Elektra Enerji ile yaptığımız protokol neticesinde de kayıtlı üyelerimizin elektriği yüzde 15 indirimli kullanmasını sağlamış olduk. Bankalarla yaptığımız protokoller neticesinde de oda aidatlarını ödemekte zorlanan esnafımızın taksitli ödeme yapmasını sağladık. Odamıza tuttuğumuz avukat ise üyelerimizin herhangi bir konuda sorunu olduğunda onlara ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor."

Hem esnafı hem tüketiciyi bilinçlendiriyor Hayata geçirdikleri yeni proje ile tüm esnafın sözleşmeli iş yapmasını sağlamayı hedeflediklerinin de altını çizen Özün, "İş sözleşmelerini oda olarak bastırdık ve ücretsiz dağıtacağız. Özellikle Sanayi'de hizmet sunan esnafın pek çoğu sözleşme yapmıyor. Bu durum da bazen tüketici bazen de esnaf mağdur oluyor. Bu yüzden Urla'da yaşayan tüketicilerin de sözleşme yapmayan esnaftan hizmet almasını istemiyoruz. İş sözleşmesi hem esnafı hem de tüketiciyi koruyacak. Ayrıca kayıtlı olmayan esnafın önüne geçmemizi de kolaylaştıracak. Sözleşmeli iş yapmanın ve yaptırmanın faydalarını anlatan afişlerimizi de bastırdık. Bunları Urla'nın her yerine asacağız" dedi.

Bahar Şenliği
Bu yıl ilkini düzenleyecekleri Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası 1. Bahar Şenliği'ni önümüzdeki günlerde gerçekleştireceklerini de sözlerine ekleyen Murat Özün, "Bu yıl malgalını al gel konsepti ile organize ettiğimiz şenliğimizi sonraki yıllarda da devam ettirmeyi hedefliyoruz. Bu sayede esnafımızın az da olsa yorgunluk atmasını ve birlikte keyifli vakit geçirmesini sağlamış olacağız" dedi. Etkinlik Yağcılar Altınköy (İskender) Marika Restaurant'ta 22 Mayıs Pazar günü saat 13.00'te gerçekleştirilecek.

KOSGEP EĞİTİMLERİ DEVAM EDECEK
İŞKUR ortaklığı ile sürdürülen KOSGEP eğitimlerinin de sene sonuna kadar devam edeceğini ve yaklaşık 250 kişinin bu eğitimlerden faydalanabilceğini belirten Başkan Murat Özün, "Şu anki hizmet binamızın kısıtlı imkanlarından dolayı belli sayıda kişiye eğitim aldırabiliyoruz. İleride yapmayı planladığımız yeni hizmet binamız da bulunacak eğitim salonlarımızda daha fazla kişinin daha farklı konularda eğitim almasını da sağlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Urla ESO, esnaf için çalışmaya devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN