Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’nün eyaletine operasyon!

’de düzenlenen operasyonda aralarında Fetullah Gülen’in yeğeninin de bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı. Örgütün İzmir’i, Konak, Buca, Bornova ve olarak 4’e ayırarak faaliyet gösterdiği öğrenildi

Giriş Tarihi: 18.5.2016
FETÖ’nün Karşıyaka eyaletine operasyon!
'de TEM (Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü) ekipleri tarafından dün sabah 500 polisle 73 adrese operasyon düzenledi. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/ PDY) yönelik operasyonda, örgütün "okullar ve dershaneler Türkiye sorumlusu" olan aynı zamanda Fetullah Gülen'in yeğeni Mehmet Mezher Gülen'in de aralarında bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı. M.M. Gülen'in uçakla Erzurum'dan İzmir'e getirildiği öğrenildi. Örgütün başkenti konumundaki İzmir'i Konak, Buca, Bornova ve olarak 4 eyalete ayırdığı, bu operasyonun FETÖ'nün sözde Karşıyaka eyaletine yönelik yapıldığı bildirildi. Soruşturma kapmasında ise İzmir eyalet imamlarının da bulunduğu 80 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu öğrenildi.

HER BÖLGEYE İMAM
Güvenlik güçlerinin bazı adreslerde yaptığı aramalarda FETÖ/ PDY'nin terör örgütü PKK ile bağlantısını ortaya koyan belgelere ulaşıldığı iddia edildi. Daha önce FETÖ yapılanmasında üst düzey yönetici olarak görev yapan kişilerin örgütün gerçek yüzünü gördükten sonra polise başvurdukları, örgütle ilgili bilgi ve belgeleri emniyetle paylaştığı belirtilirdi. Örgütün İzmir'i, Konak, Buca, Bornova ve Karşıyaka olarak 4'e ayırarak faaliyet gösterdiği belirtildi. Her bölgeye baş imam ile yardımcı imamlar atandığı, bölge imamlarının yaptıkları mesleklerin dışındaki alanlardan sorumlu tutuldukları anlaşıldı. Dört bölgenin birbirinden bağımsız faaliyet yürüttüğü öğrenildi. Emniyet yetkilileri, bu anlatımlardan sonra cemaatin işleyiş şemasını oluşturup, önemli bilgiler elde etti.

YURTDIŞINA TURLAR
Operasyonda gözaltına alınan Bergama Ovacık Altın Madeni'nin eski müdürü C.Ç'nin örgüte mali destek sağladığı iddia edildi. Gözaltına alınanlar arasında FETÖ terör örgütünün Bergama Emniyet imamı, örgütün Bergama bayanlar imamı, örgütün Karşıyaka muhasebecisi ve çok sayıda yönetici seviyesinde şüphelinin bulunduğu öğrenildi. Güvenlik güçlerinin bazı adreslerde yaptığı aramalarda FETÖ/PDY'nin terör örgütü PKK ile bağlantısını ortaya koyan belgelere ulaşıldığı iddia edildi. Ayrıca örgüt yöneticilerinin toplanan himmet paralarıyla yurt dışına turlar düzenlediği öne sürüldü. Fethullah Gülen'in dershaneler ve okullar Türkiye sorumlusu yeğeni Mezher Gülen'in de, cemaate ait Çağlayan Matbaasında yönetici olduğu, 10 bin TL maaş aldığı, kayyum atanmasından sonra işine son verildiği ortaya çıktı. Operasyon sırasında ilginç anlar da yaşandı. Gözaltı yapmak üzere belirlenen adrese giden polisin tüm çabasına rağmen, kapı açılmadı. Bunun üzerine yardım istenen muhtar ve çilingir yardımıyla daireye girildiği sırada, adı gözaltına alınacaklar listesinde bulunan kişinin, bazı evrakları yakarak imha etmeye çalıştığı ortaya çıktı. Polis bu belgelere de tutanakla el koydu. Operasyonda gözaltına alınanlar, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

MANİSA'DA 20 GÖZALTI
Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik bir operasyon da 'da yapıldı. Manisa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Manisa ile birlikte 5 ilde yapılan operasyonda FETÖ'nün emniyetten sorumlu sivil imamları ve bağlantılı oldukları polislerin de aralarında bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Sivil imamların farklı kurum ve kuruluşlarda çalıştıkları ve emniyet personellerinden sorumlu oldukları belirtildi. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, operasyonun Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma gereğinin yapıldığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün Karşıyaka eyaletine operasyon!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN