’in çehresi ve kaderi değişir

’ın başbakanlığa gelecek olması, AK Partili belediye başkanlarını da sevindirdi. İş dünyası gibi başkanlar da ’in yeni dönemde talihinin değişeceği yönünde görüş bildirdi

Giriş Tarihi: 21.5.2016
İzmir’in çehresi ve kaderi değişir
Ulaştırma Bakanı Milletvekili 'ın başbakanlık görevini üstlenecek olması, İzmir'deki AK Partili belediye başkanlarında da sevinç ve heyecanla karşılandı. Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, 70 yıl sonra İzmir'in başbakan çıkarmasının önemine dikkat çekerek, "Başbakanımız başarıları ile kendini kanıtlamış, Türkiye'nin en uzun soluklu ve en başarılı en icraatçı bakanlarından birisi. İzmir dahil olmak üzere, bütün Türkiye'nin her santimetrekaresini hizmeti dokunmuş, Türkiye'yi yollar köprüler, havaalanları ve limanlarla donatmış büyük projelerin insanı olmuştur. 7'den 70'e herkesin çok sevdiği sabırlı, hoşgörülü, sıcakkanlılığıyla İzmirlilerin olduğu gibi bütün Türkiye'nin gönlünde yer edindi. Aziz Kocaoğlu bile övgüde bulundu" diye konuştu.

FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI
Kiraz Belediye Başkanı Saliha Şengül, 'ın yerinin kendisi için diğerlerinden biraz daha farklı olduğunu dile getirerek, "Babamdan sonra ilk elimi tutan olmuştur. O yüzden her zaman bendeki yeri apayrıdır. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Sayın Bakanımızın İzmir'e farklı bir bakış açısı ve dokunuşla yaklaşacağını biliyorum. Bakanımız yenilikçi düşünceleri ve yaptığı farklı projelerle gündemde oldu. Bundan sonra da İzmir'in çehresi değişmeye devam edecektir" diye konuştu. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, "Bakan Bey ile seçim kampanyasından beri birlikte çalıştık. Genel Başkanımız, Başbakanımız olarak her zaman, her daim birlikte omuz omuza çalışacağımız biri. Sevinçliyiz. Bakan Bey'in Başbakan olmasının İzmir'e yansıması olumlu olur. Bütün Türkiye'ye faydalı olacak" şeklinde konuştu. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "tarifi olmayan bir mutluluk" yaşadıklarını anlatarak, "Menderes'te göreve geldiğimizde ilklerin sözünü vermiştik. Bu sözleri yerine getirirken en büyük destekçimiz Sayın Binali Yıldırım olmuştu. 50 yıldır ilçemize yapılmayan hizmetler bizim dönemimizde yapılıyorsa, bu Sayın Yıldırım sayesindedir. Kendisi bir ağabey gibi her zaman bizlerin yanında oldu" diye konuştu.

MÜKEMMEL BİR SONUÇ
Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "Milletimize ve İzmir'imize hizmet yolunda gecesini gündüzüne katarak çalışan Binali Yıldırım'ın başbakanlığı ülkemize hayırlı olsun. Bakanlığı döneminde dünyanın en büyük projelerine imza atan ve ülkemizi mega projelerle adından konuşulur ülke haline getiren Bakanımız, Başbakan olarak da büyük icraatlara imza atacaktır" dedi. Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, "Bizim için mükemmel bir sonuç oldu. İzmir için tarihi dönem başladı. Bundan sonraki süreci de inşallah çok sağlıklı götürecektir. İzmir ve Ödemiş için çok iyi olacaktır. İzmir'deki son ziyaretini Ödemiş'e yapmıştı. Bu da sayın Binali Yıldırım'ın bu yöreye verdiği önemi gösteriyor. Bu da bizim adımıza çok önemli. İnşallah İzmir için bundan sonra herşey çok daha güzel olacak" şeklinde konuştu. Binali Yıldırım'ın tek genel başkan adayı olarak gösterilmesi ve başbakanlığa getirilecek olmasını, AK Parti İzmir teşkilatı Binali Yıldırım fotoğraflarıyla kenti donatarak kutladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’in çehresi ve kaderi değişir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN