Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MKYK’ya 6 Egeli

Giriş Tarihi: 23.5.2016
MKYK’ya 6 Egeli

Ankara Arena Spor Salonu’nda Milletvekili Binali Yıldırım’ın AK Parti’nin Genel Başkanı olduğu kongrede, 50 kişiliki yeni MKYK asil üyeler listesine Ege Bölgesi’nden 6 isim yer aldı

AK Parti'de Milletvekili Binali Yıldırım'ın genel başkanı olduğu olağanüstü kongrede partinin en önemli organı olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun (MKYK) asil üyeler arasında Ege'den 6 isim yer aldı. İzmir Milletvekili ve Parti'nin Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, yine asil listede yer aldı. Bir diğer İzmir Milletvekili Hamza Dağ da yeniden asil üye oldu. Balıkesir Milletvekili Ali lıoğlu da bu dönem yeniden MKYK asil üye listesine girmeyi başardı. İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ise üyesi bulunduğu Merkez Disiplin Kurulu'na yeniden aday gösterildi. AK Parti'de MKYK asil listesine giren diğer Egeli isimler ise, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, Manisa Milletvekili Murat Baybatur ve Milletvekili Mustafa Savaş oldu. Geçtiğimiz kongrede MKYK yedek listesinde yer alıp sonradan asil üye olan İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya bu defa ise yedek listesinde yer aldı. Kaya, 25 kişilik yedek üye listesinin 24. sırasında yer buldu.

ÖZDAĞ'A FARKLI GÖREV
Geçtiğimiz kongrede MKYK'da yer alan ve daha sonra Genel Başkan Yardımcılığı'na getirilen Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ bu defa MKYK aday listesinde yer almadı. Özdağ, partinin Siyasi Erdem ve Etik Kurulu'na aday gösterildi. Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Aydın Milletvekili Mehmet Erdem de bu dönem MKYK listesinde yer almayan diğer Egeli isimler oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MKYK’ya 6 Egeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN