Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin kapıları Piri Reis’te açılıyor

Orion Eğitim Vakfı’nın geleceğe dönük planlarını anlatan Arkas, “Piri Reis’te, anaundan üniversiteyi bitirene kadar, birden fazla dil bilen, özgüvenli, sorgulayan ve hayal kuran çocuklar yetiştireceğiz” dedi

Giriş Tarihi: 25.5.2016
Geleceğin kapıları Piri Reis’te açılıyor
Saint Joseph Fransız Lisesi başta olmak üzere tüm liselere nitelikli altyapı oluşturmak üzere 1998 yılında kurucuları arasında yer alan Lucien Arkas, 2014 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevi devraldığı Orion Eğitim Vakfı'nın ve vakfa bağlı Piri Reis İlköğretim ları'nın yol haritasını anlattı. Karşıyaka ve Güzelbahçe'de hali hazırda 710 öğrenciye eğitim veren Orion Vakfı'na bağlı Piri Reis Okulları'nda sadece TEOG sınavında değil, hayatta da başarılı olan çocuklar yetiştirmek istediklerini belirten Arkas, vakfın yönetimine geçtikten sonra ilk olarak fiziki şartları iyileştirdiklerini, sonrasında ise yabancı öğretmen sayısını artırdıklarını söyledi. Okullarda özgüvenli, iddialı, sorgulayan, hayal kuran çocuklar yetiştirmek istediklerini belirten Arkas, "Karşınızdaki kişinin diliyle kurduğunuzda herşey çok farklı oluyor. Piri Reis'lerde bunu yapıyoruz. Fransızca ve İngilizce'yi ana dili gibi konuşan çocuklar yetiştiriyoruz. Beşinci sınıftan sonra üçüncü dil olarak İtalyancayı da ekliyoruz. Yani üç dili bilen, konuşan çocuklar yetiştiriyoruz. Üç dil bilen bir insana dünyanın neresinde olursa olsun kapılar hemen açılır" diye konuştu.

DİYALOG BAŞARIYI ARTIRIYOR
8 yıllık eğitime geçişle birlikte Saint Joseph Lise'nin ilköğretim okulu olmadığı için açılan Piri Reis'lerin şimdi Orion Vakfı'nın kuruluşundaki gibi çalıştığını hatırlatan Lucien Arkas, şöyle konuştu: "Bu bağın kuvvetlenmesi için Saint Joseph İzmir'in Müdürü Jacques Augereau aynı zamanda Piri Reis'lerin Koordinatörü olarak atandı. İki ayrı okul gibi değil; tek bir okul gibi çalışılıyor, projeler üretiliyor, her fırsatta bir araya geliniyor. Bu ilişkinin güçlenmesinden memnunum. Kurumlar arası diyalog ne kadar artarsa başarı da o kadar olur. Ben iş hayatımda bunlara çok dikkat ettim. Konuşabilen, anlaşabilen, birlikte hareket eden gruplar, kurumlar çok daha başarılı oluyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin kapıları Piri Reis’te açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN