Zeybekci’nin gelişiyle Ege’ye piyango vurdu

Giriş Tarihi: 25.5.2016
Zeybekci’nin gelişiyle Ege’ye piyango vurdu

’de Nihat Zeybekci’nin 7 aylık aranın ardından dördüncü kez Bakanı olması büyük sevince sebep oldu. Kentin önde gelenleri, Ege’nin ve Denizli’nin daha da güçleneceğini ifade etti

Nihat Zeybekci, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın Başbakan olduğu 65. hükümette dördüncü kez Bakanı olma başarısını yakaladı. Tütün tarlasından işadamlığına, İhracatçılar Birliği'nden Denizli Belediye Başkanlığı'na, Denizli Milletvekilliğinden Ekonomi Bakanlığı'na uzanan başarı öyküsünün kahramanı olan ve sosyal medya hesabından bu başarı öyküsünü paylaşan Zeybekci, hemşehrilerine de büyük mutluluk yaşattı. İlk olarak 23 Aralık 2013'te 61'inci hükümetin Ekonomi Bakanı olan Nihat Zeybekci, 62. ve 63. hükümetlerde de görevini sürdürdü. 1 Kasım seçimlerinin ardından 64. hükümette yer almayan Zeybekci, 7 aylık aranın ardından tekrar ekonominin dümenine geçti. Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı kabinede Ekonomi Bakanı olması sanayi şehri Denizli'de özellikle iş dünyasında sevinçle karşılandı. Ekonomi Bakanı olarak görev yaptığı 22 ayda 'nin en fazla ihracat yapan sekizinci şehri olan Denizli'de, özellikle iş dünyası için önemli düzenlemeler yapıldı.

KATKISI ÇOK OLACAK
Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Zeybekci'nin tekrar Ekonomi Bakanlığı'na getirilmesini, "Her şeyden önce yeni kabine Denizli'ye ve ülkemize hayırlı olsun. Yatırımcı bir bakanlığın tekrar Denizli ve Nihat Bey'e verilmesinden dolayı mutluyuz. Nihat Bey'in bir sanayi şehri olan Denizli'ye de önemli katkıları olacaktır. Sanayiciler olarak Denizlili bir kişinin ekonominin başına getirilmesinden mutluyuz" dedi. Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı ve Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanvekili Süleyman Kocasert de, "Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından yeni kabinenin açıklanmasıyla birlikte Ekonomi Bakanlığı'na Nihat Zeybekci'nin gelmesinin coşkulu sevincini yaşıyoruz. Bakanımız ilk dönem Bakanlık görevine atandığı zaman demiştik ki; Zeybekci'nin bakanlığı, Denizli için bir değil iki defa şans. Denizlili olmasının ötesinde, ihracatçı kimliği ile de Nihat Zeybekci'nin hem ülkemize hem de Denizlimiz'e önemli mesafeler aldıracak politikalar üreteceğinden eminiz" dedi. Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer ise Zeybekci'nin geçen bakanlığı döneminde görevini layıkıyla yerine getirdiğini dile getirdi, "Büyük bir onur duyduk. Geçmişi başarılarla dolu olan Bakanımızın yeniden üstlendiği Ekonomi Bakanlığı görevinde ilimize, bölgemize ve ülkemize başarılı hizmetler vereceğine inancımız tamdır" diye konuştu. Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Selim Kasapoğlu da Zeybekci'nin yeniden Ekonomi Bakanı olmasının Denizli için büyük bir kazanç olduğunu ifade etti, "Türkiye ve Denizli'nin özellikle tekstil ihracatının daha da güçleneceğini düşünüyorum" ifadelerinde bulundu.

KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM
AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ise açıklamasında, "Denizli'ye ve ülkemiz ekonomisine hizmet ettiği sürede üzerine düşen görev ve sorumluluğu, hizmet ve başarı destanlarıyla pekiştiren Bakanımızın ilimiz için değeri ve anlamı, siyasi kimliğinin ötesinde ve üstündedir. Bakanımız Zeybekci ile kaldığımız yerden aynı şevk ile devam etmek bize mutluluk verecektir. Ülkemize, Denizlimize ve ihracat camiasına hayırlı olsun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeybekci’nin gelişiyle Ege’ye piyango vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN