Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’li küfürbaz gençlere AK Parti’den tepki yağdı

’de salı günü yapılan Grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çirkin ifadelerle küfürlü sloganlar atan CHP Buca örgütüne üye gençlere, AK Partililerden sert tepki geldi

Giriş Tarihi: 28.5.2016
CHP’li küfürbaz gençlere AK Parti’den tepki yağdı
'de salı günü yapılan Grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çirkin ifadeler içeren küfürlü sloganlar atanlar, CHP Buca İlçe Başkanlığı'na üye gençler olduğu ortaya çıktı. Gençleri slogan atmaya yönlendirenler arasında CHP Buca Gençlik Kolları Başkanı Haydar Göktepe'nin de olduğu belirtildi. Ali Doğacan Ö, Hüseyin G'nin de slogan atanları yönlendiren diğer isimler olduğu ifade edildi. Olay tepki çekerken CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan Sarıküse'nin sosyal paylaşım hesabından sloganları atan CHP Buca örgütü üyelerine "Sizlerle onur duyuyorum" diyerek destek verdiği görüldü. Çirkin olayın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, suç duyurusunda bulundu. Ayrıca AK Parti, parti yöneticileri ve mensuplarını da hedef alan sloganlarla ilgili Genel Merkez adına Genel Sekreter Abdulhamit Gül ve Parti Grubu adına Başkanvekilleri Naci Bostancı, İlknur İnceöz, Bülent Turan ve Coşkun Çakır "Cumhurbaşkanına alenen hakaret" ve "kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret" suçlarından ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın'ın Ankara Asliye Hukuk Mahkemesine verdiği dava dilekçesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşması sırasında, bir grup CHP'linin alkışlar eşliğinde slogan atarak, Erdoğan'a hakaret ettikleri belirtildi.

SORUMLU KILIÇDAROĞLU
Balığın baştan koktuğunu ifade eden AK Parti İl Başkanı Bülent Delican ise, "Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'in hoşgörülü siyasi iklimini bozmasın demiştik. Geldiğinden beri ağzından küfür düşmüyor. Bunların ana muhalefet lideri olarak üsluplarına son derece dikkat etmesi gerekirken, bilerek Türkiye'yi kutuplaştırmaya çalışıyorlar. Buca'da gençlik kollarını bu hale getiren Kemal Kılıçdaroğlu'nun ta kendisidir. Bu zamana yapmış olduğu hakaretlerdir. Kendi liderleri bu kadar küfrederse altındakiler daha beter konuşurlar" diye konuştu. Yüzde 52 ile halkın seçmiş olduğu Cumhurbaşkanı'na hakaretin cezasız kalmayacağını belirten Delican, "Türkiye'nin kanunları bellidir. Ama esas vicdanlarda onları cezalandırıyoruz. Bu çirkinlik ne İzmir'in hoşgörü iklimine yakışır ne İzmir'de siyaset yapanlara yakışır. İzmirli siyasette kavgayı ve küfrü sevmez. Halkımız onlara gereken cevabı sandıkta verecek. Cumhurbaşkanına dil uzatmak bunların haddine bile değil. Cumhurbaşkanına küfür etmeye çalışmak Türkiye Cumhuriyetinde görülecek bir şey değil. Devletin mekanizması, Cumhurbaşkanına hakareti asla kabul etmeyecektir. Biz siyaset yapan kişiler olarak CHP'nin gençlerinin nasıl yetiştiğini görüyoruz. Yazıklar olsun. Hep söylediğimiz gibi, biz İzmir'de demokratik hoşgörüyü, birbirine karşı saygılı davranmayı savunuyoruz" dedi.

KOCABIYIK: UTANÇ VERİCİ
Yaşanan olayın utanç verici olduğunu söyleyen AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, "İzmir'in ve Buca'nın imajına yapılmış bir kötülüktür. Mustafa Kemal Atatürk'ün koltuğunda oturan seçilmiş bir devlet adamına küfürlü slogan atmak kimseye yakışmaz. Ben her türlü siyasi eleştiriyi ve tepkiyi öfkeyi normal kabul eden bir insanım. Ama Türk devletinin en yüksek makamında oturan bir devlet büyüğüne küfür edilmesi asla kabul edilemez" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li küfürbaz gençlere AK Parti’den tepki yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN