Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Parayla saadet olmaz’

Büyükşehir’in her yıl 925 bin lira ödediği Moody’s tarafından AAA notu almasını değerlendiren AK Partili Bilal Doğan, “Başkan Kocaoğlu kredi notlarını bırakıp, ’in sokaklarına bakmalı” dedi

Giriş Tarihi: 1.6.2016
‘Parayla saadet olmaz’
Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan'dan Moody's tarafından Büyükşehir Belediyesi'ne verilen AAA notuyla ilgili çarpıcı değerlendirmeler geldi. Belediyenin 2008 yılından bu yana uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarına 925 bin lira ödediğini söyleyen Doğan, "Parayla saadet olmaz. Sokaklara çıktığımızda bu notun karşılığını göremiyoruz. Vatandaşın notu sıfır" diye konuştu.

"İZMİR'E NE FAYDASI VAR"
Yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesi'nin faydası meçhul yüksek kredi notları ile İzmir halkını ve yatırımcıyı kandırdığını, son günlerde peşi sıra gelen reklamlarla halka yönelik algı operasyonu başlatıldığını söyleyen AK Partili Doğan, "Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kredi notunu en yüksek kredi notu olan "AAA"ya yükseltti. Peki biz İzmir halkı adına Sayın 'na bir kez daha soruyoruz, bu notun İzmir'e ne faydası var? Büyükşehir Belediyesi'nin kredi notu 17 basamak birden yükseldi, ancak sokaklara çıktığımızda bambaşka bir İzmir manzarası ile karşılaşıyoruz. Ne yazık ki yüksek kredi notları Büyükşehir'in beceriksizliğini, vizyonsuzluğunu ve iş bilmezliğini örtmeye yetmiyor" şeklinde konuştu. "Her sene yükselen notların, belediyenin bir türlü hayata geçiremediği yatırımların, ihale kazasına kurban giden projelerin ve İzmirlilerden topladığınız paraların turşusunu kurduğunuzun, hizmetten çok laf yaptığınızın göstergesi olmuştur" diyen Doğan, Artık söylemekten yorulduk ama ne yazık ki, laf çok icraat yok. 'Leyleğin ömrü lak lakla geçer' lafını sizlere bir kez daha hatırlatmak istiyoruz" diye konuştu.

REKLAM PARASINA YAZIK
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin son sekiz yılda kredi derecelendirme kuruluşlarına 1 milyon TL'ye yakın ödeme yaptığına dikkat çeken Doğan, sözlerine şöyle devam etti; "Acaba İzmirli hemşerilerimizin 2008 yılından bu yana bu yüksek notları aldığınız kredi derecelendirme kuruluşlarına toplam 925 bin lira ödediğinizden haberi var mı? Peki 'İzmir'e iyi haber' diyerek yaptığınız onca reklamın parasının kendi ceplerinden çıktığından? Belediye yatırım yapamadıktan sonra mali gücü yüksek olsa ne olacak? Kentten toplanan vergiler boşa gidiyor, İzmirlinin parası fuzuli projelerle sokağa atılıyor. Gelin artık kendinizi kandırmaktan vazgeçin. Bu kentin gerçekleriyle yüzleşin. Vatandaşın size notu sıfır. "Yatırım yapılabilir" olarak nitelenen İzmir'de yatırımcı sizin hantal, beceriksiz belediyecilik anlayışınız ve başarısız idareciliğiniz yüzünden arkasına bakmadan kaçıp gidiyor. Her seferinde aldığı kredi notuyla övünen, reklamını yapmaktan çekinmeyen Sayın Kocaoğlu'nun , Ankara ve diğer illerden acaba haberi var mı? Parayla saadet olmaz. Sayın Başkan Aziz Kocaoğlu, kredi notlarını bırak, İzmir sokaklarına bak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Parayla saadet olmaz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN