Yeni paket umut verdi

İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, Başbakan ’ın dünyasının yükünün hafifletilmesi yönündeki kararlarının son derece sevindirici olduğunu ifade etti

Giriş Tarihi: 9.6.2016
Yeni paket umut verdi
İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Başbakan başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu kararlarına ilkin, üretimin, ihracatın desteklenmesinin, iş dünyasının yükünün hafifletilmesi yönündeki kararların son derece sevindirici olduğunu belirtti. Demirtaş, büyümede yeniden bir sıçrama yapabilmek, ileriye daha güvenle bakabilmek için yeni paketin umut verdiğini kaydetti.

DAMGA VERGİSİ KALKMALI
Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara'da 5 Haziran'da toplanan kuruldan çıkan kararların iş dünyasında memnuniyetle karşılandığını belirterek, küresel ekonomik durgunluk riskine karşı 16 maddelik bir plan çıktığına dikkati çekti. Toplantıda çek kanunu başta olmak üzere, reel sektörün beklentilerinin takvime bağlandığını, alınan kararların 2016 ekonomi politikasına yön vereceğini vurgulayan Demirtaş, "Yatırımcının önünde engel olan damga vergisinin kaldırılmasını destekliyoruz. Sanayi 4.0'a geçiş için üretim ve sanayi altyapısının değişmesine ihtiyacımız var. Bu konuda kararlar alınması, kaldıraç etkisi yaratacak, üretim alanlarında yatırımın teşvik edilmesi ekonomiye büyük hareket getirecektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni paket umut verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN