Türkiye'nin en iyi haber sitesi

li cilerin dokuz gün coşkusu

tatilinin 9 güne çıkarılması cileri sevindirdi. Sektör temsilcileri kararın son derece isabetli olduğunu, her kesimin bundan yararlanacağını dile getirdi

Giriş Tarihi: 10.6.2016
Egeli turizmcilerin dokuz gün coşkusu
tatilinin, Bakanlar Kurulu kararı ile 9 güne çıkarılmasıyla birlikte ciler rahat nefes aldı. Kararı değerlendiren Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Hasip Ali Hepşen, "Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasının kuşkusuz iç piyasaya katkısı olacak. Bayramın uzatılması çok yerinde verilmiş bir karar. Hem oteller, hem de acenteler adına sevindirici bir durum. Turizm, Ramazan ayında yaşadığı durgunluğun ardından açığı 9 günlük tatilde kapatacaktır" dedi.

ESNAF GÜLECEK
"Turizm sektörü tatilin 9 güne uzaması kararını çok olumlu karşıladı" diyen Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (Etik) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, "Rezervasyonlar ilk 6 ay İzmir'de geçtiğimiz yıla oranla yüzde 36 düştü. Pazar kaybı yaşandı ve sektörde işten çıkartmalar oldu. 20 gün önce, Türofed Başkanı Osman Ayık, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bayram tatilinin 9 gün olması için verdiği teklif uygun görüldü. Türkiye'nin ekonomik çarklarını yağlayan bir karar olarak ortaya çıktı. Sadece otellerin odaları dolmayacak, otobüsler dolacak, esnafın yüzü gülecek. Ekonomiye can suyu katacak. Biz de kampanyalı fiyatlar ile bu süreci destekliyoruz. Asıl amacımız yerli turisti, yurt içine çekebilmek. Yerli turistler genelde Ege Bölgesi'ni seviyor. Çünkü güneyde otelin dışında bir şey yok. Ege, orta yaş ve ekonomi iyi olan müşteri portföyüne hitap eden bir yer. Turizmciler olarak 'Haydi herkes tatile', 'Tatile çıkmayan kalmasın' diyoruz. 9 günde tatilde patlama olacak. Kararın açıklanmasının ardından acentelere yoğun bir ilgi var" diye konuştu. Çeşme Turistik Otelciler Birliği (Çeştob) Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Öncel de yaptığı değerlendirmede "Son derece olumlu bir karar. Kötü giden turizm sezonunda yaralarımızı saracak. Çeşme olarak temmuz- ağustosta zaten iyi bir doluluk oranı yakalayacağımıza inanıyorduk. Şimdi Bayram tatilinin 9 günü çıkması ile daha da iyi olacak. Karar sektörümüz açısından olumlu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Egeli turizmcilerin dokuz gün coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN