Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne zaman açılacak hala belli olmadı!

Büyükşehir Belediyesi’nin, 19 Mayıs 2015’te açacağını ilan ettiği Sosyal Yaşam Yerleşkesinde iki kez süre uzatımı alındı, son olarak 1 Haziran’da bahçe mobilyası ihalesine çıkıldı. tarihi bilinmiyor

Giriş Tarihi: 13.6.2016
Ne zaman açılacak hala belli olmadı!
İZMİR Büyükşehir Belediyesi, birçok projede olduğu gibi Buca Evka-1'de ı devam eden Sosyal Yaşam Yerleşkesi'nde de verdiği sözleri yerine getirememenin sıkıntısını yaşıyor. ÜçyolÜçkuyular Metro hattını 8 yılda, Balçova'daki teleferik tesislerini 7 yılda ancak hizmete sokabilen ve hemen hemen her projesinde bu tür gecikme ve aksamaların önüne geçemeyen Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Yaşam Kampusu'nu öngörülen bitiş süresi üzerinden 13 ay geçmesine rağmen hala açamadı. 65 bin 302 metrekarelik alan üzerine kurulu, içinde huzurevi, çocuk ve gençlik , olimpik yüzme havuzu, spor salonu gibi tesislerden oluşması planlanan Sosyal Yaşam Kampusu 54 milyon 927 bin liraya Rita İnşaat ve Er-Ka İnşaat ortak girişimine ihale edildi.

SÜRE YİNE UZATILDI
Yapımına 19 Temmuz 2013 tarihinde başlanan yerleşke inşaatının 19 Mayıs 2015 tarihinde biteceği öngörülmüştü. Ancak imalatı gerçekleştiren firma taahhüt edilen sürede projeyi tamamlayamadı. Büyükşehir projeye 133 gün süre uzatımı verdi. Yeni tarihi 13 Kasım 2015 olarak gösterildi. Ancak proje yine yetişmedi. Kasım ayında açılması planlanan yerleşkenin, belirtilen tarihte ancak kaba inşaatı bitti. İzmir Büyükşehir Belediyesi 1 Haziran 2016 tarihinde Bahçe Mobilyası Alımı ihalesine çıktı. İnşaatının tamamlanması durumunda yerleşkenin içinde huzurevi, engelli eğitim merkezi, engelli ve yaşlı rehabilitasyon merkezi, çocuk ve gençlik merkezi, aşevi ve spor salonu olacak. Tesiste ayrıca açık alanlarda rekreasyon düzenlemesi, çocuk oyun ve spor alanları ile otopark alanları olacak. Engellilere eğitim ve spor yapma olanağı sağlanacak kampüsteki rehabilitasyon merkezinde yaşlılara da hizmet sunulacak. Merkezde ayrıca engelliler ve yaşlılar için birer havuz oluşturulacak. Spor salonunda ise konferans salonu, yarı olimpik yüzme havuzu ve basketbol sahası yer alacak. Yerleşkedeki huzurevinin bir bölümü yatağa bağımlı durumda olan yaşlılar, bir bölümü de sağlıklı yaşlılar için kullanılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne zaman açılacak hala belli olmadı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN