Tramvayda duvara çarpıldı!

Milyonlarca liralık yatırımın “yamalı bohçaya” çevrildiğini belirten Bilal Doğan, statları engellemek için dava açan Kocaoğlu’nun tramvayın iptali için dava açanlara söyleyecek sözü olmadığını dile getirdi

Giriş Tarihi: 15.6.2016
Tramvayda duvara çarpıldı!
Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Hükümetin yapacağı Karşıyaka ve Göztepe statlarına; trafik yoğunluğu, yol otopark sorunu gibi gerekçelerle dava açan Başkan 'nun tramvay projesinde duvara çarptığını söyledi. Meclis toplantısında konuşan Doğan, 355 vatandaşın tramvay projesine iptal davası açtıklarını hatırlatarak, "Kocaoğlu statlara karşı çıkarken, dava açarken her şey normaldi. Binlerce araçlık otoparkı, sahildeki yeşil dokuyu ve taşıt yollarını tramvaya kurban ederken, Mithatpaşa'da bilimsel raporlara ve mevzuata aykırı şekilde denize dolgu yaparken, kenti için, geleceği için dava açan, hakkını arayan bu vatandaşlarımıza şimdi ne yanıt vereceksiniz?" diye konuştu. Kocaoğlu'nun her projesini kavga dövüş, dayatma ve zorla hayata geçirdiğini öne süren Doğan, "'Milyonlarca liralık yatırımı yamalı bohçaya döndürdünüz" dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 'nda İzmirli vatandaşların toplu ulaşım araçlarından yüzde 50 indirimli yararlanması oy birliği ile kararar bağlandı.

PASOMU İSTİYORUM
Diğer yandan Büyükşehir Belediyesi'nden emekli olan memurlar, pasoların Aziz Kocaoğlu'nun talimatı ile iptal edilmesini önce belediye sarayı önünde ardından da meclis salonunda protesto etti. Emekli memurlar, yanlarında getirdikleri "25 yıllık emeğimizin karşılığı bu olmamalı", "Pasomu istiyorum" ve "Hani insan odaklı sosyal belediyecilik" yazılı pankartları kaldırarak tepkilerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tramvayda duvara çarpıldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN