Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havacılık eğitiminde çıta giderek yükseliyor

Giriş Tarihi: 19.6.2016
Havacılık eğitiminde çıta giderek yükseliyor

Havajet Lisesi modern atölyelerdeki gerçek motorları ve ekipmanlarıyla birebir uygulamalar sunarak öğrencilerini sektöre hazırlıyor

HAVAJET Lisesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde yeni yatırım ve uygulamalarla hizmet çıtasını yükselteceklerini söyledi. 2014 yılında eğitim hayatına başlayan Havajet'in yeni eğitim yılı için hazırlıklarını sürdürdüğünü dile getiren Çelebi, öğrencilerin kuramsal bilgilerini pratikle pekiştirecekleri uygulama atölyelerinin devreye gireceğini kaydetti. Sektörün önde gelen üreticilerinden Airbus ile imzaladıkları protokolle, dünyada lise düzeyinde ilk kez öğrencilerine yaz stajı imkanı sunduklarını belirten Mehmet Çelebi, "'nın Toulouse kentinde bulunan Airbus ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle, öğrencilerimiz yaz stajı yapacaklar. İlk öğrenci kafilemizi de bu yaz 'ya göndereceğiz" dedi.

ELEMAN AÇIĞI VAR
Havacılık sektöründe kalifiye eleman açığı yaşandığını ve geleceğin sektörünün havacılık olduğuna dikkat çeken Çelebi, sürekli gelişen havayolu sektöründe istihdam anlamındaki açığın da büyüdüğünü vurguladı. Türkiye'de havacılık sektöründe önemli gelişmeler yaşanacağının altını çizen Çelebi, geleceğin havacılarına sektörü şimdiden öğretmeye başladıklarını belirterek, "Bizler eğitime önem vermekle birlikte eğitimi iş hayatı ile destekleyen çözümlerle öğrencilerimizi geleceğimize hazırlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havacılık eğitiminde çıta giderek yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN