Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasta azarlayan doktora İnceleme

Kemalpaşa’da yaşlı hastaya odasına girdi diye hakaret yağdıran kadın doktor, söz konusu görüntüler hızla yayılınca ve vatandaşlardan tepkiler yükselince sosyal medya hesabını kapattı

Giriş Tarihi: 23.6.2016
Hasta azarlayan doktora İnceleme
'in Kemalpaşa ilçesindeki Bağyurdu 9 Nolu 'nde kendisini beklemek için odasına giren yaşlı hastasına bağırıp çağıran ve hırsızlık imasında bulunan aile hekimi B.T. hakkında inceleme başalatıldı. Bir başka hastanın yakını tarafından çekilen ve sosyal medyada hızla yayılan görüntüleri izleyenler, kadın doktorun tutumuna tepki gösterirken, İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü de B.T hakkında inceleme başlattı. Konuya son derece hassasiyet gösterdiklerini belirten İzmir İl Halk Sağlığı Müdürü Bediha Salnur, "Doktorun, hastasına böyle davranması, sözlü de olsa bu tarz şiddet uygulaması kabul edilemez. İnceleme başlattık, sonucuna göre işlem yapılacak. Hoş bir durum değil. Ancak incelemenin sonucunu görmeden de bir şey söylemek yanlış olur" dedi. Öte yandan doktoru tarafından sözlü şiddete ve kötü muameleye maruz kalan 70 yaşındaki Erdoğan Gül'ün yakınları da Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi'ne (SABİM) başvurarak, B.T hakkında şikayetçi oldu.

HEMŞİRE GİR DEDİ
Hemşirenin içeri girmesini söylemesi üzerine, doktorun odasına girdiğini belirten Erdoğan Gül, "Doktor gelince 'sen ne hakla buraya giriyorsun kime sordun' dedi. Beni hırsızlıkla suçladı. Eğer karşımda kadın değil de erkek olsaydı daha farklı olurdu. Ben ona kadın olduğu için saygı gösterdim. Ama o benim yaşlılığıma saygı göstermedi ve bana hakaret etti" dedi. Erdoğan Gül'ün eşi Hatice Gül de aynı doktorun kendisine küfür ettiğini iddia etti. Doktor B.T'nin sosyal medya hesabında 1 Haziran seçimleri öncesi "Sokaklardan şiddet, acı fışkırıyor, vahşiler ortalıkta istediği gibi dolaşıyor...Ne yazık burası Türkiye, burası benim ülkem mi?" "Artık size diyecek bir sözüm yok vahşiler!" yazdığı görüldü. Videonun sosyal medyada hızla yayılmasının ardından B.T. facebook hesabını kapattı. Görüntüleri kaydeden vatandaş Kumsal Toprak ise hesabından "Aynı şey benim bir yakınımın da başına gelebilirdi. Yaşlı amca neye uğradığını şaşırdı.Tek suçu doktor yemekteyken kapının açık olduğu odada beklemek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasta azarlayan doktora İnceleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN