Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Spor salonunu bile koruyamıyorsunuz

Aliağa’da iki yıl önce 1,5 yıl milyon liraya yaptırılan spor salonunun harabeyi andıran içler acısı haline öfkelen vatandaşlar, “’yi gibi yöneteceğiz” diyen Kılıçdaroğlu’na “böyle mi” diye soruyor

Giriş Tarihi: 25.6.2016
Spor salonunu bile koruyamıyorsunuz
Büyükşehir Belediyesi'nin, Aliağa Değirmendere mevkisi Yeni Mahalle'de 1 milyon 567 bin liraya yaptırdığı Aliağa Çok Amaçlı Spor Salonu kaderine terk edilmiş durumda. Egeli Sabah ve Yeni Asır'ın mayıs ayında salonun harabeye dönen halini kamuoyuna duyurmasının ardından geçen 1 aylık sürede tek bir adım dahi atılmamış olması çevredeki vatandaşlara "'yi İzmir gibi yönetecekseniz, Allah bizi korusun" dedirtti. Salonun girişinde ve tavanlarında sarkan elektrik kabloları etrafa tehlike saçıyor. Parçalanmış kilitler, kırılmış camlar, mekana salondan çok savaş aları görüntüsü veriyor.

HESABINI KİM VERECEK
Yeni Mahalle sakinleri, kamu kaynaklarıyla yapılan tesisin bu kadar kısa sürede metruk hale dönüşmesinin içlerini sızlattığını dile getirerek, "Yetim hakkından bahseden sayın Kılıçdaroğlu, partinizin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı milletin parası ile yapılan eserlere sahip çıkamıyor. Burada kaderine terk edilen tesiste yaklaşık 500 bin lira zarar olduğu söyleniyor. Bunun hesabını kim verecek? Belediye olarak daha bir spor salonuna dahi sahip çıkamıyorken siz bu ülkeye nasıl sahip çıkacaksınız?" diye tepkilerini dile getirdi. Aliağa AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Akbulut da "'yi İzmir gibi yöneteceğiz diyen CHP zihniyeti bir spor salonuna sahip çıkamıyor. Sizin yöneteceğiniz Türkiye demek böyle olacak. Yetimlerin, mazlumların hakkı heder ediliyor. Yıllardır köy yollarımız yapılmıyor. Hizmetler tamamen aksıyor. Bu paraların nerelere gittiği ortada. CHP Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz da gelsin buranın halini görsün. Birazcık vicdanları varsa belki burayı kurtarırlar" dedi. 2014'teki yerel seçimlerin hemen öncesinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından törenle açılan, ancak CHP'nin ilçede seçimi kaybetmesiyle kaderine terk edilen tesisin bir ara MHP'li Aliağa Belediyesi'ne devredilmesi de önerilmişti. Bu öneriye sıcak bakmayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ne yardan ne de serden vazgeçti. Kocaoğlu, spor salonunu açarken, "İzmir'in hakkı olan, bizden önce görev yapmış herkesin İzmir'in kaynaklarıyla yaptığı, tasarruf ettiği değerleri korumak asli görevlerimizin başında gelmektedir" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Spor salonunu bile koruyamıyorsunuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN