Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İZSU’nun katkısıyla patlakta yüzüyorlar!

’in Torbalı ilçesinde 17 gündür onarılmayan su patlağında çocuklar yüzmeye başladı. Patlak nedeniyle sokakların yosun tuttuğu gözlemlenirken, İZSU’nun duyarsızlığı saç baş yoldurttu

Giriş Tarihi: 26.6.2016
İZSU’nun katkısıyla patlakta yüzüyorlar!
İZSU, Torbalı Mahallesi'nde ilginç bir görüntüye neden oldu. Tam 17 gündür patlak olan bir hattın yüzeye sızdırması sonucunda beton zeminde oyulma meydana geldi. Çocukların da müdahalesiyle daha da genişleyen patlakta, çocuklar bu kez yüzmeye başladı. Sıcak havalar nedeniyle kavrulan çocuklar serinlemek için bu yolu seçerken, sokaklarda biriken sular yosun tutmaya başladı. Patlaklar nedeniyle İZSU'yu arayıp geri dönüş alamayan mahalleliler büyük sıkıntı yaşıyor.

KALICI ÇÖZÜM ÜRETMİYORLAR
Bu yaz Torbalı'nın hemen hemen her yerinde görülen su patlakları İZSU'ya adeta saç baş yoldurtmaya devam ediyor. Birçok mahallede su patlaklarının önüne geçilemezken su patlaklarının eski şebekelerin olduğu noktalarda olduğu belirtiliyor. Su patlağı şikayetlerinin önüne geçemeyen İZSU ekipleri şebeke borularını yenileyerek kalıcı çözüm üretmeye çalışsa da çalışmaların yavaş ilerlemesinden dolayı başarılı olamıyor. Su patlağının en yoğun olduğu yerlerin başında ise ilginç bir görüntü yaşanıyor. 1592. sokakta gerçekleşen patlak tam 17 gündür giderilmiyor. Mahallelinin telefonlarına rağmen İZSU ekiplerinin onarmadığı patlakta çocuklar yüzmeye başladı. Daha önce de defalarca patlayan yer, tam üç sokağı sular altında bıraktı. Son zamanlarda Ertuğrul, Torbalı, Subaşı mahallelerinin yanı sıra sanayide gerçekleşen su patlağı haberlerinden sonra bir haberde Torbalı Atatürk Mahallesi'nden geldi. Atatürk Mahallesi'nin birçok sokağında su patlağı bulunurken, sokakların çamur deryasına döndüğü görüldü. Öyle ki su patlaklarında artık çocuklar yüzmeye başladı. Patlak nedeniyle oyuğu genişleyen alanda çocuklar serinlemeye başlarken, birçok yerde yosunlar tuttu. Patlaklar nedeniyle İZSU'yu arayıp geri dönüş alamayan mahallelilerde büyük sıkıntı yaşıyor. Evlerine girmekte zorlanan mahalle sakinleri, İZSU'nun duyarsızlığına tepki gösteriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İZSU’nun katkısıyla patlakta yüzüyorlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN