‘Metroya benzemesin’

Hükümetin ÇED sürecinde ’e bir garezi olmadığını kanıtladığını belirten Kalkan, “Şimdi sıra Kocaoğlu’nun maharetinde” dedi

Giriş Tarihi: 26.6.2016
‘Metroya benzemesin’
Uzun süredir kentin gündeminde olan Büyükşehir Belediyesi'nin 'Yüzülebilir Körfez' Projesi kapsamında Dip Tarama ve Liman Verimliliğinin Artırılması işlemi için verilen Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu'na onay geldi. Süreçle ilgili gelinen noktadaki memnuniyetini dile getiren AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, "AK Parti olarak en büyük özelliğimiz olan bütünlük ve davamızın bir örneğini daha İzmir'e göstermiş olduk. Kentimizin menfaati için her zaman işbirliği ve uzlaşı içerisinde hareket etmeye devam edeceğiz" dedi.

"AYRIMCILIK YAPMIYORUZ"
Muhalefetin İzmir Körfezi ÇED sürecini ağlama tahtasına çevirdiğine dikkat çeken Kalkan, "Sayın Başbakanımız Binali Yıldrım'ın da belirttiği gibi ayrımcılık yapanın AK Parti'de yeri olmaz. Bizim en büyük özelliğimiz kurulduğumuzdan bugüne kadar 'nin 4 bir yanını kucaklamamız ve bütün milletimize hizmet etmemizdir. Muhalefet uzayan ÇED sürecinde AK Parti'nin kenti cezalandırdığına dair açıklamalar yaparak farklı algılarla hemşerilerimizin akıllarını bulandırmaya çalıştılar. Bizler de onlara her zaman yasal mevzuatları yerine getirin bürokrasiyi hep birlikte aşalım dedik. Nitekim de öyle oldu. Sayın Başbakanımız, Bakanlarımız ve milletvekillerimizin girişimleriyle kentin bu önde gelen sorununu büyük oranda aştık" ifadelerini kullandı. Bundan sonraki sürecin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde olduğunu söyleyen Kalkan, "ÇED sürecinde İzmir'e ne gareziniz var dediler. Biz üzerimize düşeni yaptık. Şimdi sıra Başkan Kocaoğlu'nda. Onun maharetini göreceğiz. İnşallah Yüzülebilir Körfez Projesi, Üçyol - Üçkuyular Metro Hattı'na benzemez. Hep birlikte İzmir Körfez'inin temizlendiğini görür, yüzeriz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Metroya benzemesin’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN