Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seri katile bir odasını kiralayana vergi şoku

’in Yeşilyurt semtindeki evinin bir odasını iki günlüğüne seri katil Atalay ’e kiralayan Cemal Can’a İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı, fatura kesmediği için 210 para cezası verdi

Giriş Tarihi: 27.6.2016
Seri katile bir odasını kiralayana vergi şoku
'in Yeşilyurt semtindeki evinin bir odasını seri katil Atalay 'e kiralayan Cemal Can'a, İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı, fatura kesmediği için 210 para cezası kesti. İzmir Vergi Dairesi görevlilerinin evinin bir odasını iki günlüğüne seri katile kiralayan Can'a Vergi Usul Kanunu'nun 353. maddesinin birinci bendine göre cezai işlem uyguladığı öğrenildi.

MENDERES'TE YAKALANDI
Tuzla'da 27 Mayıs günü tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı, 2013 yılında da Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova'yı Ankara'da öldürdüğü iddiasıyla aranan Atalay Filiz, Menderes ilçesinde yakalanmadan önce Buca'daki bir internet kafede görülmüştü. İnternetten günlük kiralık ev ilanlarına bakan Filiz, Yeşilyurt'ta oturan üniversite öğrencisi ve aynı zamanda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan 29 yaşındaki Cemal Can'ı saat 14.00 sıralarında ankesörlü telefondan aradı. Adını 'Ömer Baba' olarak tanıtan zanlı, Can'a oda ücretini sordu. Günlüğü 50 liradan Can ile anlaşan Atalay Filiz bunun üzerine dolmuşa binerek Karabağlar ilçesi Yeşilyurt semti Esenlik Mahallesi 9033 sokaktaki eve gitti. Can'ın evinde 31 Mayıs'a kadar kalan Filiz, bunun karşılığında üzerinde fazla para olmadığını söyleyerek 100 lira yerine 75 lira ödeme yapıp ayrıldı. Seri katille aynı evde iki gün yaşayan Cemal Can polise verdiği ifadesinde, "29 Mayıs Pazar günü 14.00 civarlarında kendisi bana ulaştı. Kalacak yerinin olmadığını ve 'kalabilir miyim' diye sordu. Ben de sesindeki sırf samimiyetine güvenerek kendisini eve kabul ettim; ama adının Ömer olduğunu söyledi. Kendisinin kesinlikle Atalay Filiz olduğunu bilmiyordum. Kendisinin Trabzon'dan geldiğini, dediğim gibi Ömer olduğunu söyleyerek kabul ettim. Kendisiyle sohbet ettim evet ben de yeni insanlarla tanışmayı seven bir insanım. Kendisinden hiçbir şekilde şüphe duymadım. Birlikte televizyon izledik ama hep genelde spor haberlerini izledim. Gündeme dayalı hiçbir şey konuşmadım kendisiyle. Boş vakitlerimde hep kitap okuyorum" dedi.

BİR ŞOK DAHA YAŞADI
Uzun süre olayın etkisinden kurtulamayan Cemal Can, İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı görevlileri tarafından kendisine kesilen ceza ile ikinci bir şok daha yaşadı. Seri katilden iki günlük oda ücreti için 100 lira yerine 75 lira alabilen Can, fatura kesmediği için 210 para cezası yedi. İzmir Vergi Dairesi görevlileri evinin bir odasını iki günlüğüne seri katile kiralayan Can'a Vergi Usul Kanunu'nun 353. maddesinin birinci bendine göre cezai işlem uyguladı.

353. MADDE NE DİYOR?
Vergi Usul Kanunu'nun 353.maddesinin 1.fıkrasının 1.bendine göre; verilmesi ve alınması icabeden fatura, gider pusulası, müstahsil makbuzu ile serbest meslek makbuzlarının verilmemesi, alınmaması veya düzenlenen bu belgelerde gerçek meblağdan farklı meblağlara yer verilmesi halinde; bu belgeleri düzenlemek ve almak zorunda olanların her birine, her bir belge için 210 TL'den az olmamak üzere bu belgelere yazılması gereken meblağın veya meblağ farkının yüzde 10'u nispetinde özel usulsüzlük cezası kesileceği hüküm altına alınmıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seri katile bir odasını kiralayana vergi şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN