Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de düşüyor AK Parti yükseliyor

Ege’de , Denizli, Manisa, Aydın ve Muğla’da 8 bin 250 kişiyle görüşülerek yapılan anketten ilginç sonuçlar çıktı. 1 Kasım seçimlerine göre İzmir’de oyları yükselen tek parti AK Parti oldu

Giriş Tarihi: 28.6.2016
İzmir’de CHP düşüyor AK Parti yükseliyor
Ege'deki 5 ilde Objective Research Center (ORC) araştırma şirketinin, 8 bin 250 kişiyle görüşerek yaptığı anket ilginç verileri ortaya koydu. 19-25 Haziran arasında , Aydın, Manisa, Denizli ve Muğla'da yapılan çalışmada bireyler yaş, cinsiyet ve eğitim kotalarına göre tesadüfen seçildi ve bilgisayar destekli telefon görüşmesi yöntemi uygulandı. Araştırmada bakanlar ve büyükşehir belediye başkanları değerlendirmeye alınmadı. İzmir'de "Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusuna ankete katılanların yüzde 45.2'si , yüzde 34.8'i AK Parti, 10.5'i ise ' cevabını verdi. 1 Kasım seçimlerine göre değerlendirildiğinde CHP, MHP ve HDP'nin oylarında düşüş, AK Parti'nin oylarında artış gözlendi. En Başarılı Milletvekili sıralamasında AK Partili Hamza Dağ birinci, CHP'li Kamil Okyay Sındır ikinci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar üçüncü oldu. İzmirli seçmenlerin TBMM'de görmek istediği isimler arasında Mehmet Ali Susam birinci, Ender Yorgancılar ikinci sırada yer aldı. Aydın'daki oranlar ise CHP yüzde 40.5, AK Parti yüzde 35.2, MHP yüzde 15.5 olarak belirlendi. 1 Kasıma göre yükselten tek parti AK Parti oldu.

2 İLDE AK PARTİ
Manisa'da yapılan ankette ise "Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusuna yüzde 46.3 ile AK Parti yanıtı verildi. Yüzde 28.1 ile CHP ikinci, yüzde 17.1 ile MHP üçüncü oldu. Ankete göre Manisa'da En Başarı Milletvekili yüzde 46.1 ile Selçuk Özdağ. Yunus Emre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, yüzde 57.4 ile En Başarılı Belediye Başkanı listesinde yerini korudu. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ikinci sırada yer aldı. Denizli'de yüzde 47.1 ile AK Parti birinci... CHP yüzde 35'lik oyla ikinci, MHP yüzde 12.5'lik oranla üçüncü sırada. En Başarılı Milletvekili AK Partili Şahin Tin oldu. Seçmenler Muğla'da 1 Kasım Genel Seçimlerinden sonra "Hangi partiye oy verirsiniz?" sorusuna yüzde 47.5 ile CHP yanıtını verdi. AK Parti bu ilde 31.8'lik oranla oyunu artırırken, MHP yüzde 14.0'lük oranla üçüncü oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’de CHP düşüyor AK Parti yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN