Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korsan otoparkçılar sürücülerin kabusu

Özellikle Alsancak Gül Sokak ile Tepecik ve Eşrefpaşa hastaneleri civarındaki korsan otoparkçılar, kanun dışı yoldan kazanıyor. , mutlaka 155’e ihbar yapılmasını istiyor

Giriş Tarihi: 28.6.2016
Korsan otoparkçılar sürücülerin kabusu
İzmir'de trafiğin yoğun olduğu Alsancak Gül Sokak ile Eşrefpaşa ve Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi önündeki korsan otoparkçılar vatandaşı canından bezdirdi. Artan cezalara ve yapılan tüm denetimlere rağmen korsan otoparkçılar kanun dışı yoldan kazanmayı sürdürüyor. Alsancak Gül Sokak'taki korsan otoparkçı caddeyi özel mülkü gibi kullanıyor. Yol kenarlarında boşalan park alanlarını taburelerle kapatan korsan otoparkçı, vatandaşları taciz ediyor. Kentin en gözde semtlerinden Alsancak'ın göbeğindeki sokakta park yeri bulamayan vatandaşlar değnekçilere verip araçlarını bırakmak zorunda kalıyor. İzmir'de toplam araç sayısı 1 milyon 200 bine ulaşırken, aynı oranda otopark yapılmaması da korsan otoparkçıların ekmeğine yağ sürüyor. İZELMAN tarafından işletilen yol üzerindeki otopark alanlarında gün içinde yer bulmak neredeyse imkansız. Korsan otoparkçı gelen araçların modeline göre vatandaştan 5-10 lira arasında para alıyor.

TOPYEKÜN MÜCADELE
Eşrefpaşa Belediye Hastanesi ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde de durum Alsancak'tan farksız. Bu hastanelerin yakınında İZELMAN'a ait otopark bulunmasına karşın, ücretleri fazla bulan sürücüler yol üzerine park ediyor. Eşrefpaşa Belediye Hastanesi önündeki yol kenarına araçlarını park eden sürücülerin yanında hemen değnekçiler beliriyor. Sürücünün bulunduğu pencerenin önüne yanaşan değnekçi, "Otoparka bakıyoruz abi, ücreti alayım" diyor. Ege Bölgesi'nin dört bir yanından hastaların geldiği kentin en yoğun hastanelerinden Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki caddede birden fazla korsan otoparkçı bulunuyor. Çoğu zaman aldıkları alkol ya da uyuşturucu maddenin etkisiyle ayakta bile durmakta güçlük çeken korsan otoparkçılar yola aracını bırakan sürücülerin önünde beliriyor. "Hoşgeldiniz. Gönlünüzden ne koparsa" diyen korsanlara, araçlarına zarar gelmesinden endişe duyan sürücüler para vermek zorunda kalıyor. Bu civardaki korsan otoparkçılara para veren sürücüler, "hastalıkla uğraşırken bir de bu meseleyi dert edemeyiz" diyor. Korsan otoparkçılarla mücadelenin sürdüğünü bildiren emniyet yetkilileri, bu tür kişilerle karşılaşan sürücülerin hemen 155'i aramasını istedi. Emniyet yetkilileri, araç sürücülerinin korsan otoparkçılar konusunda duyarlı davranmaları gerektiğini, sorunun ancak vatandaş- işbirliği ve topyekûn mücadele ile önlenebileceğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korsan otoparkçılar sürücülerin kabusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN