Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da kaos

Siyah-beyazlılarda son kongrede başkanlığı 15 oy farkla Abdullah Mergen’e kaptıran Mevlüt Aktan usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla mahkemeye gidiyor

Giriş Tarihi: 29.6.2016
Manisaspor’da kaos
PTT 'in yeni ekibi 'da Abdullah Mergen'in yeniden başkan seçildiği kongrenin yankıları sürüyor. Başkanlığı 15 oyla Mergen'e kaptıran Mevlüt Aktan'ın kongrede usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle mahkemeye başvurarak genel kurul tekrarı isteyeceği öğrenildi. Gündemin 4. maddesi olan, "Yönetim kurulu faaliyet raporu, bilanço ve gelir tablosu, denetim kurulu raporlarının ibra edilmesi"nde yaşanan tartışmaların yargı yolunu açtığı ayrıca bilanço ve gelir tablosunun tek cümle ile geçiştirilip oy çokluğuyla çabucak kabul ettirilmesi gibi iddiaların kongreye yargı yolunu açtığı iddia edildi.

YARGI YOLU AÇILDI
Öte yandan üye sayısının kongre ilanından sonra birkaç gecede 506'dan 626'ya çıkarılması, usulsüz üyelikler yapıldığı iddiasıyla da üyelikten atılan kongre üyelerinin de hukuki yollara başvurmaya hazırlandığı kaydedildi. Üyelikten atılan 414 üyeden biri olan eski kaptanı Bülent Hasgönüllü, kongrede yaşanan olumsuzlukların yargı yolunu açtığını kaydederek, "Bizleri sudan sebeplerle üyelikten atıp usulsüz üye kaydı yaptılar. Kongrede bulunan üyelerden biri 1 ay içerisinde, bulunmayan üye ise 3 ay içerisinde yapılan usulsüzlükler için Sulh Hukuk Hakimliği'ne dilekçe vererek dava açabilir. Eğer açmazlarsa 626 üyenin 5/1'nin imzasını toplayıp seçim maddeli olağanüstü kongre isteyebilirler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisaspor’da kaos
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN