Teröre karşı tek yürek tek ses

Atatürk Havalimanı’ndaki kalleş terör saldırısı ’yi de yasa boğdu. Tüm açıklamalarda birlik vurgusu yapıldı. ’e yönlendirilen uçaklardan inen yolcular valilikçe otellere yerleştirildi

Giriş Tarihi: 30.6.2016
Teröre karşı Ege tek yürek tek ses
Atatürk Havalimanı'nda önceki gece teröristlerce düzenlenen saldırı 'de de sivil toplum kuruluşlarınca lanetlendi. Yapılan açıklamalarda "birlik ve dayanışma" teması ön plana çıkarılırken, Adnan Menderes Havalimanında güvenlik önlemleri üst seviyeye yükseltildi. Terör saldırısı sonrası Amsterdam, Paris, Düsseldorf, Madrid, Zagrep, Saraybosna, Hamburg, Üsküp, Venedik ve Telaviv'den İstanbul'a hareket eden uçaklar, İzmir Adnan Menderes Havalimanına indirildi. Uçaktan inen yolcular, İzmir'e geldikleri için şaşkınlık yaşadıklarını, terör saldırısını öğrendiklerinde üzüldüklerini aktardı. Vali Yardımcısı Zülkif Dağlı, "Uçaklardaki bin 883 yolcu otellere yerleştirildi" dedi. İstanbul'daki saldırıda teröristlerin taksiyle alana gelmesi, gözleri taksi şoförlerine yöneltti. İzmir Şoförler Odası Başkanı Celil Anık, "Biz de daha sıkı çalışacağız. 2 bin 823 taksi sahibi ile 6 bin çalışana mesaj atıp olayını vehametini anlattım. Dikkatli, duyarlı olmak zorundayız" dedi. Celil Anık, patlamadan sonra İstanbul'daki taksi şoförlerinin müşterilerinden yüksek ücretler talep ettiğine ilişkin iddiaya, "Zaten taksi şoförlerinden 3 şehit, 1 ağır yaralı var. Kooperatif başkanı öyle bir olayın yaşanmadığını söyledi. Ama varsa bununu kabul edilebilir tarafı yok" dedi.

DİK DURACAĞIZ
AK Parti İzmir Milletvekilleri Nükhet Hotar, Hüseyin Kocabıyık, Mahmut Atilla Kaya, Kerem Ali Sürekli, Necip Kalkan, İl Başkanı Bülent Delican yaptıkları açıklamalarda saldırıyı lanetleyerek, Türkiye'nin asla teröre teslim olmayacağını vurguladı. Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar, "Hainlikle, kalleş pusularla bir yere varamadınız, varamayacaksınız. Başımız sağolsun. Tüm ülke, tek yürek, birlikte olacağız" ifadelerini kullandı. İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, "Terörün bizi korkutmasına, sindirmesine ve en önemlisi ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmasına izin vermemeliyiz, vermeyeceğiz" dedi. MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, "Ülkemizin istikrarını ve huzurunu bozmak isteyenler, atılan olumlu adımları sindirememiş ve masumları katletmiştir" dedi. Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, "Asla dik duruşumuzu bozmayacağız" diye açıklama yaptı. Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, dış mihraklar ve taşeronlarının emellerine ulaşamayacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre karşı Ege tek yürek tek ses
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN