caddeden geçerken gözümü kapatıyorum

’in Gültepe semtinde iki yıl önce sel sularına kapılarak hayatını kaybeden 16 yaşındaki Ümit’in annesi, kendisine kahkaha atmayı yasakladığını, her yağmurda acısının depreştiğini anlattı

Giriş Tarihi: 1.7.2016
caddeden geçerken gözümü kapatıyorum
'de iki yıl meydana gelen şiddetli yağış sırasında Gültepe semti Boğaziçi Caddesi'nde sel sularına kapılarak hayatını kaybeden 16 yaşındaki Ümit Özkan'ın acılı annesi Birgül Özkan içini Egeli Sabah'a döktü. 2 yıldır ilaçlarla ayakta durmaya çalıştığını söyleyen Özkan, "Oğlumun boğulduğu Boğaziçi Caddesi'nden otobüs ya da dolmuşla geçerken gözlerimi kapatıyorum. Hiç bakamıyorum. Her yağmur yağdığında olay yerine gidip içimdekileri haykırmak ve bağırmak istiyorum. Kendime kahkaha atmayı yasakladım" dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU ekiplerinin 7 ay önce Gültepe'yi de kapsayacak şekilde başladığı atıksu ve yağmur suyu kanalı çalışmalarına başladığını söyleyen anne Özkan, " Keşke bu olay yaşanmadan önce bunlar yapılsaydı. Aklımı kaçırmamak için kendini zor tutuyorum" diye konuştu. Oğlunun geceleri rüyasına girdiğini anlatan Birgül Özkan, "Birbirimize sarıldık. O beni öptü. Ben onu koklayıp öptüm. O ağlıyor, ben ağlıyorum. 'Annem ben seni çok özledim. Üzülme ama gitmek zorundayım. Bana bu kadar izin verdiler' dedi. 'Annecim ne olur gitme' dedim. Sonra gitti. Bana o kadar düşkündü ki, odasında yatmaz, gelir yanımda yatardı. Ben ona kıyamazdım. 26 Ağustos doğum günüydü. 7 Ağustos'ta vefatından önce doğum günümde tüm arkadaşlarını yukarıda toplayıp eğlenmek istemişti. Ama kısmet olmadı. Oğlumu kaybettikten sonra psikolojik tedavi görmeye başladım. Depresyon hapı içiyorum. O bile kar etmiyor. zaman sinir krizine giriyorum. Oğlumun mezarına gittiğimde sanki onu görmüş gibi oluyorum" diye duygularını ifade etti.

YAĞMURU ARTIK SEVMİYORUM
Boğaziçi Caddesi'nden geçerken gözlerini kapattığını anlatan Birgül Özkan, "Ben eskiden yağmuru çok severdim. Pencereyi açıp sesini dinlerdim. Ama artık yağmur yağsın istemiyorum. Eşimi çok seviyordum. Kaçarak evlendik. Eşim ölünce ben de öldüm diye düşündüm. Çok bakımlı biriydim. Eşim vefat ettikten sonra yaşama sevincimi yitirdim. Ama evlat acısı hiçbir şeye benzemiyor. Anladım ki evlat acısı, acıların en büyüğü. Oğlum çok yardımsever, saygılı ve efendi biriydi. Çok yardımseverdi. İnsanlarla diyaloğu çok iyiydi. Çocuğum suda nasıl boğuldu aklım almıyor" şeklinde konuştu.

BAŞKAN BAŞSAĞLIĞI DİLEMEDİ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na olan kırgınlığını da dile getiren anne Birgül Özkan, "Oğlum vefat ettikten sonra Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş geldi. Allah razı olsun. 'Ben yeni seçildim, bunda benim hiçbir suçum yok' dedi. Ağladı. Sema Hanım'a bir sözüm yok. Aziz Kocaoğlu bugüne kadar ne evime geldi, ne de bir telefon açıp bile başsağlığı diledi. Sadece 7 gün burada ikram verdiler. Bir de evimin bahçesini düzenlediler. Oğlumu da taşeron şirket üzerinden belediyede işe aldılar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
caddeden geçerken gözümü kapatıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN