Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracatçılara ‘elinizi çabuk tutun’ çağrısı

Giriş Tarihi: 1.7.2016
İhracatçılara ‘elinizi çabuk tutun’ çağrısı

İTO Başkanı Demirtaş, Hükümetin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dış ilişkiler restorasyonu girişimlerini takdirle karşıladıklarını söyledi

İzmir Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Hükümetin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dış ilişkiler restorasyonu girişimlerini takdirle karşıladıklarını belirtti. Demirtaş, açıklamasında, ile varılan mutabakatla iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşme sürecine girdiğini, Rusya ile ilişkilerin normalleşmesinin de özellikle son dönemde ihracatçılar açısından öne çıkan pazar haline gelmesi dolayısıyla çok önemli olduğunu kaydetti.

PAKET UMUT VERİYOR
Düşmanlığın kimseye faydası bulunmadığını ifade eden Demirtaş, "Hükümetin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dış ilişkiler restorasyonu girişimlerini, takdirle karşılıyoruz. İhracatçılarımız, Rusya ve İsrail yollarına düşmek için fazla gecikmesin" dedi. Demirtaş, hükümetin, yeni dış ticaret teşvik paketinin yolda olduğunu açıkladığını hatırlatarak, şöyle dedi: "Mehmet Şimşek'in kabinede tekrar yer alması, piyasalarda olumlu karşılandı. Başbakanımız Binali Yıldırım başkanlığında toplanan k Koordinasyon Kurulundan (EKK) çıkan yeni ekonomi paketi de umut veriyor. 16 aşamalı paket, ülkemizin 2016 yılı ekonomi politikasına yön verecek. Özellikle üretim ve ihracat destek paketinin hayata geçirilecek olması, bizim için çok önemli."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatçılara ‘elinizi çabuk tutun’ çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN