Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir yerden başlamak gerek

Giriş Tarihi: 2.7.2016
Bir yerden başlamak gerek

Yeni adıyla Spor Kulüpleri Birliği ve Geliştirme Vakfı’nın başkanlık koltuğuna oturan Ali Erten, “Elimizde sihirli değnek yok ama kent adına güzel şeyler yapacağız” dedi

Kapanma aşamasına gelen Gücü Spor Vakfı'nı İzmir kulüplerine destek verecek bir kurum olma misyonuyla yeniden canlandırmak için kolları sıvayan KSK eski başkanı Ali Erten, kente önemli mesajlar verdi. Kulüplerin sportif rekabet dışında dayanışma içinde olabileceği bir kuruma ihtiyaç duyduğunu, bunu KSK'de başkanlık yaptığı dönemde daha iyi anladığını söyleyen Erten, "İzmir kulüpleri ortak çıkarları doğrultusunda, birlikte hareket etmeli. KSK başkanlığım sırasında diğer kulüplerle girdiğimiz iyi ilişkiler bunu çok net gösterdi. Ezeli rekabet bile, ortak hareketle güçlü sponsorlar yarattı. Kulüpler, daha doğrusu İzmir sporu kazandı. Bu bir tecrübeydi" dedi. Erten, "İZVAK'ta yol haritanız ne olacak?" sorusunu ise şöyle yanıtladı, "İlk aşamada kulüpleri dinleyeceğiz. Sonra 'da temaslarımız olacak. İzmir kulüplerinin istekleri ve beklentileri doğrultusunda, mezkezi ve yerel yönetimler arasında köprü olma görevi üstleneceğiz. İlk olarak hedefimiz, kentin en büyük ihtiyacı olan statlar konusu olacak. , Göztepe ve Alsancak statlarının bir an önce tamamlanması için gerekli adımları atacağız. Kulüplerin günlük ihtiyaçlarından çok, geleceklerini güvence altına alacak tesis yatırımlarını gerçekleştirme yolunda adımlar atacağız. Elimizde sihirli değnek tabii ki yok. ama bir yerden başlamak gerek."

İZMİR'İN ENVANTERİ ÇIKACAK
İzmir Spor Kulüpleri Birliği ve Geliştirme Vakfı Başkanı Ali Erten, öncelikle vakfın bünyesindeki 9 kulübün, kısa, orta ve uzun vadede ihtiyaçlarını, nasıl imkanlara sahip olduklarını öğreneceklerini, buna göre İzmir'in envanterini çıkaracaklarını söyledi. Erten, bu envanter doğrultusunda gerekli temasları yaparak, kulüplerin sorunlarını çözmeye çalışacaklarını ifade etti. Erten, İZVAK'ı kurumsal bir yapıya kavuşturmak için de gerekli adımları ekibiyle birlikte atacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir yerden başlamak gerek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN