Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Bizde ayrım olmaz’

Giriş Tarihi: 5.7.2016
‘Bizde ayrım olmaz’

Buca’da düzenlenen iftar programına katılan AK Parti Milletvekili Atilla Kaya, Ankara’da takip edilecek projesi olan herkese parti farkı gözetmeksizin kapılarının açık olduğunu ifade etti

AK Parti Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, partisinin Buca İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Buca Hasanağa Bahçesi'nde gerçekleşen iftar programında konuşan Kaya, "Önceki gün Karabağlar'da yerel yönetimlere yaptığım çağrıyı burada da yineliyorum. Ankara'da takip edilecek projesi olan, kente fayda sağlayacak bir hizmet düşüncesi içerisindeki, merkezi hükümetten destek bekleyen kim varsa yanında oluruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da parti farkı gözetmeksizin tüm belediyelerimize destek vermeye hazırız" dedi.

"EL ELE VERMELİYİZ"
Milletvekili seçildikleri günden bu güne geçen sürede, İzmir'deki CHP'li hiçbir ilçe belediyesinden kendilerine böyle bir talep gelmediğini ifade eden Kaya, "Defalarca çağrıda bulunduk ama ortada bir gayretin olmadığını üzülerek görüyoruz. İzmir'in kronikleşmiş sorunlarını çözmek için hep birlikte gayret göstermeliyiz. Bu anlamda bize düşen görevler olduğu kadar, yerel yöneticilere de ciddi görevler düşmektedir. Yerel yönetimler sorunların çözümü için ön açıcı olmalı, sorunu büyütmeye değil çözümü sağlamaya odaklanmalı. Söz konusu İzmir olduğunda, söz konusu kente hizmet olduğunda, söz konusu İzmirli hemşehrilerimiz olduğunda bizim için her zaman siyaset ikinci planda kalmıştır. Yerel yöneticiler için de bu böyle olmalı" ifadelerinde bulundu. İzmir'de Binali 'ın Başbakan olmasıyla birlikte ciddi bir sinerji oluştuğunu hatırlatan Kaya, yerel yöneticilerin oluşan bu sinerjiyi iyi değerlendirmesi gerektiğinin altını çizdi. Yerel yöneticilere bu anlamda büyük görev düştüğünü belirten Kaya, "Bugün İzmir her zamankinden daha şanslı. İzmir'in milletvekili olan, İzmir'i karış karış bilen, kentin tüm sorunlarına ve beklentilerine hakim bir Başbakanımız var. Başbakanımız Binali Yıldırım'ın liderliğinde İzmir'in aşamayacağı problemi, çözemeyeceği sorunu yoktur. Başbakanımızın her zaman söylediği bir şey var. İzmir'in yeri 'la yarışmaktır. 35 İzmir, 34 İstanbul. İzmir'i İstanbul'la yarışır hale getirmek için yerel yönetim, merkezi yönetim el ele vereceğiz, birlikte çalışacağız ve İzmir'i en yüksek noktalara çıkaracağız. Başbakanımız, Başbakanlık görevini devraldıktan sonra bir ay içinde İzmir'e üçüncü defa geliyor. İzmir'e verdiği önemi her fırsatta gösteren Başbakanımız Binali Yıldırım'a minnettarız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bizde ayrım olmaz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN