Yeni ekonomi paketi bayram hediyesi gibi

MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, Başbakan Binali tarafından açıklanan ‘Ekonomik Müjdeler Paketi’nin, dünyasına bir bayram hediyesi olduğunu ifade etti

Giriş Tarihi: 6.7.2016
Yeni ekonomi paketi bayram hediyesi gibi
MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, Başbakan Binali 'ın dün açıkladığı "Ekonomik Müjdeler Paketi" ile ilgili bir açıklama yayımladı. Ülkü yazılı açıklamasında şunları kaydetti: "Başbakan Sayın 'ın dün açıkladığı 'Ekonomik Müjdeler Paketi', alemini yakından ilgilendiren önemli maddeler taşıyor. Bu paket, bir anlamda iş dünyasına bir bayram hediyesidir.

HAREKETLİLİK GETİRECEK
MÜSİAD olarak, başta taşınabilirlerin teminat olarak gösterilebilmesi, damga vergisine yönelik kolaylaştırıcı düzenlemeler, ihracatçıya yeşil pasaport verilmesi, turkuaz kart, şirket kurmanın yanında tasfiyesinin de kolaylaştırılması, imalatçı KOBİ'lerin kredi faizlerinin karşılanması ve yerli makina alımı için faizsiz kredi, Eximbank kredilerinde yeni düzenlemeler, düşünülen Yatırım Teşvik Sistemi, Çek Kanunu, varlık barışı gibi iş ve ticaret hayatında atılan önemli adımlardan memnuniyet duyuyoruz. Üretim, yatırım ve ihracata yönelik bu adımların yürürlüğe girmesi ticaret hayatını büyük ölçüde hareketlendirecektir. Başbakanımızın açıklamaları Bayram öncesi önemli müjdeleri barındırıyor. Şehit yakınlarının kamuda işe alımının kolaylaştırılması, araç alımı ile ilgili kolaylaştırıcı düzenlemeler ve terörden etkilenen KOBİ'lere kredi imkanı sunulacak olması ile terörün yaralarının sarılması yönünde atılacak adımlar da, gerek toplum gerekse iş alemi olarak bizi daha güzel günlerin beklediğinin işaretidir. Açıklanan Paket için teşekkür ediyor, bu vesileyle milletimizin Ramazan Bayram'ını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni ekonomi paketi bayram hediyesi gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN