Su borusu patladı İZSU oralı olmadı

Su sıkıntısının yaşandığı Çeşme’de 6195/1 Sokak’ta su borusu patladı. Vatandaş, İZSU’ya durumu bildirdi. Sürekli “suyu tasarruflu” kullanın diyen İZSU, günlerce ekip göndermedi, tonlarca su boşa gitti

Giriş Tarihi: 12.7.2016
Su borusu patladı İZSU oralı olmadı
'nin en gözde turizm beldelerinden Çeşme'de, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZSU ekiplerinin yeterli tedbir almamasının da etkisiyle su sıkıntısı yaşanırken, Germiyan Yalısı 6195/1 Sokak'ta boru patlaması dolayısıyla tonlarca suyu boşa aktığı ortaya çıktı Çevre sakinleri, borunun onarılması ve suyun boşa akmaması için defalarca İZSU'nun çağrı merkezi ALO 185'i arayarak kayıt bıraktı. İddiaya göre Alo 185'i arayan vatandaşlar karşılarında muhatap bulamadı, sadece sistem üzerinden otomatik olarak arıza talebi oluşturabildi. İZSU yetkililerine sesini duyuramayan çevre sakinleri son olarak İZSU'nun internet sitesi üzerinden arıza kaydı oluşturdu. Ancak sonuç yine değişmedi. Patlayan borudan çıkan suların büyük bölümü yerin altında kaldı. Ancak zeminine ulaşan sular sokağa yayıldı. Bazı vatandaşların bahçelerine dahi sızan sular, çiçekleri ve çimleri çürüttü. Son dönemlerin en sıcak günlerinin yaşandığı Çeşme'de sızan suların oluşturduğu göllerde sinekler yuva yaptı.

HABERLERİ BİLE YOK
İZSU'ya kayıt bırakan vatandaşlardan Seyhun Kütahyalı, "Bu sokak 10 gündür bu şekilde. Defalarca İZSU'yu aradık. İnternet üzerinden kayıt bıraktık. Yazık günah, sular yollara, toprağa boşa akıyor. İZSU vatandaşı uyarıyor, suyu tasarruflu kullanın diyor, Çeşme'de su kesintisi yaşanıyor. Ama patlak su borusuna kimse gelip müdahale etmiyor. Böyle başı boşluk olmaz. İZSU'dan muhatap olacak yetkili bulamadık. İzmir Büyükşehir Belediyesi, son derece kötü yönetiliyor. Tüm 'nin gözü bayramda Çeşme'de. Ancak sağolsun belediye yetkililerinin sıkıntılardan haberi yok. 'nin en güzel tatil yeri ama bu sıkıntılarla boğuşuyoruz. Böyle iş yapılmaz" dedi.

DAHA ÖNCE DE OLDU
Çevre sakinlerinden Kemal Sarıteke ise, "Bu şebeke patlakları 2-3 yıldır yaşanıyor. Ancak bu yıl biraz daha fazlalaştı. Daha önce de bu şekilde patlak oldu. Yine sıkıntı yaşadık ama o dönem İZSU'dan tanıdık bir yetkili ile sorun çözüldü. Bu sefer muhatabımız yok. Sular böyle yollara akıp gidiyor. Kim bilir kaç ton su boşa aktı? Patlayan borular yüzünden evlerimize gelen borular çamur ve taşlar yüzünden tıkandı. Evimizdeki musluklardan su akmıyor. Kesin çözüm bir türlü bulunamadı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Su borusu patladı İZSU oralı olmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN