Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meydanlar doldukça vız gelir tırıs giderler

’de vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrısıyla demokrasi nöbetini sürdürdü. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi gece boyunca protesto edildi

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Meydanlar doldukça vız gelir tırıs giderler
Fetullahçı Terör Örgütü- Paralel Devlet Yapılanlanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişiminde bulunulmasına tepki gösteren liler, geceyi Konak Meydanı'nda geçirdi. İzmirliler, "Asker kışlaya", " burada, darbeciler nerede", "Recep Tayyip Erdoğan", "Dik dur, eğilme, bu millet seninle", "Ya Allah Bismillah Allahuekber", "İdam isteriz" ve "FETÖ'ye idam" sloganları attı. Alanın etrafına "Darbeye karşı tek ses tek nefes", "Darbecilere karşı bu kez milli irade kazandı" ve "'yi seviyorum, darbeye karşı duruyorum" pankartları asıldı. İzmir Vilayet Konağı'na da Türk bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Başbakan Binali Yıldırım'ın posterleri asıldı. Darbe protestolarına yaşıları, engelliler ve hamileler de katıldı. Emniyet kaynaklarına göre ilk gün alana 50 binden fazla kişi geldi.

BAŞBAKAN TEBRİK ETTİ
Ellerinde Türk bayrakları bulunan grup sık sık tekbir getirdi. Ses sisteminin de kurulduğu meydanın çevresindeki yollar trafiğe kapandı. Kalabalık ikinci günde de meydanlara geldi. Kentteki meydanlarda bazı gruplar gösteriler düzenledi. AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, İzmirlillerle Başbakan Binali Yıldırım'ı telefonla arayarak buluşturdu. İzmirlilere seslenen Başbakan Yıldırım, "İzmir farkını bir kez daha ortaya koydu. Kendini yakışanı yaptı. Bu kalkışma girişimine karşı milyonlarca kişi sokağa döküldü. Demokrasiye sahip çıktınız. Sizleri yürekten kutluyorum" dedi.

NAMERTLERE YEDİRMEDİNİZ
AK Parti İl Başkanı Bülent Delican da platformdan alanda bulunanlara seslendi. Delican, "İzmir, demokrasinin kalesi İzmir, esarete, darbeye karşı dimdik duran İzmir, Cumhurbaşkanına başkomutanına sahip çıkan İzmir, Başbakanına sahip çıkan İzmir. Sizlere helal olsun" dedi. Darbe girişiminde bulunanların burunlarından fitil fitil getirileceğini belirten Delican, "İzmir bu vatanı nasıl sahiplendiğini bu meydanda gösterdi. Burada tarih yazdı. Sizler İzmir sevdalıları, her partiden demokrasi bayrağını tüm Türkiye'ye karşı salladınız. Vatan nöbetimizi tutmaya devam edeceğiz. Bu pararelciler teker teker alınıncaya kadar hep beraber bu meydandayız" diye konuştu. Delican şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanımızı bu namertlere yedirtmediniz helal olsun size. Bu şerefsizlerin hapishanelerde burunlarından fitil fitil hep beraber getireceğiz. Bunlar darbe değil bu ülkeyi işgal etmek için geliyorlardı. İşgale siz son verdiniz. Bu vatan hiçbir zaman esaret altına girmediyse, bu, milletin sayesinde oldu. Dünya bunu gördü. Dünyada ilk kez bir millet 'Sen benim ordum olsan da bana kast edemezsin, bunu hesabını ben sorarım' dedi. Allah hepinizden razı olsun. Bu meydanda bu yürekler olduktan sonra darbecisi de teröristi de vız gelir tırıst gider." Demokrasi nöbeti sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meydanlar doldukça vız gelir tırıs giderler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN