’de sela okuyan müezzin tartaklandı

FETÖ’nün darbe girişiminin yaşandığı Narlıdere ilçesinde sela okuyan müezzinin, bir kadın ve bir erkek tarafından tartaklandığı anlar, caminin güvenlik kamerasına yansıdı

Giriş Tarihi: 19.7.2016
İzmir’de sela okuyan müezzin tartaklandı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin yaşandığı 'in Narlıdere ilçesinde sela okuyan müezzin bazı kişilerce tartaklandı. FETÖ mensubu askerlerce 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece gerçekleştirilen darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı meydanlara davetinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in talimatıyla yurt genelinde sela okunmuştu. Narlıdere Kutlu Yalvaç Camisi'nin müezzini Mehmet Kuzgun aynı gece camiye gelen bazı kişilerce tartaklandı. Caminin kamera kayıtlarına göre, 16 Temmuz'da saat 01.42'de caminin giriş kapısına ikisi kadın 3 kişi geliyor. Kadınlardan biri, içeri girip müezzin Kuzgun'u tartaklarken, elindeki taşla da caminin camlarını kırıyor. Bu sırada kadının arkasında bekleyen erkek de müezzin Kuzgun'a tokat atıyor. Kadın ile erkeğin sözlü saldırısına da maruz kalan müezzin, kolundan çekilerek camiden dışarı çıkarılıyor ve saldırı dışarıda da devam ediyor. Caminin imamı Nusret Cengiz, sadece görevini yapmaya çalışan mesai arkadaşına yapılan saldırı nedeniyle son derece üzgün olduğunu söyledi. "Sela" uygulamasının Türk milletinin şanlı tarihinde önemli bir yeri olduğuna vurgu yapan Cengiz, İzmir'in Yunan işgaline uğradığı sırada da camilerden sela okunarak insanların birlik ve beraberliğe çağrıldığını belirtti.

TAŞLA GÖĞSÜME VURDU
Müezzin Mehmet Kuzgun da "Bana 'Şehitler için sela vermiyorsunuz da şimdi niye sela veriyorsunuz?' dediler. Ben de onlara 'İl müftümüz, ilçe müftümüz bize emir verdi, biz de verilen emre göre sela okuyoruz' dedim. Bayanlardan biri elindeki taşla göğsüme vurdu. Ben de bir anda oldum. Diğer erkek ile bayan da saldırdılar. Karnıma vurdular. Nefessiz kaldım. Kaçmak istedim tekrar yakaladılar darp ve hakaret ettiler. Hastaneye giderek darp raporu aldım ve karakola giderek şikayetçi oldum. Ben vatan, toprak, sancak için her zaman ölüme hazırım. Görevimi yaparım. 2 gündür raporluydum. Bugün sela okunacak deseler ben yine çıkar selamı okurum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’de sela okuyan müezzin tartaklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN