Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege, FETÖ’yü lanetledi

Darbe karşıtı binlerce vatandaş, mesai saati bitiminde meydanlara akın etti. Kalabalığın hiç azalmadığı meydanlarda sloganlarla FETÖ’ye lanet okundu

Giriş Tarihi: 20.7.2016
Ege, FETÖ’yü lanetledi
'de darbe karşıtı vatandaşlar Konak Meydanı'nda toplandı. Tarihi meydan, polisin yerleştirdiği demir bariyerlerle çevrildi ve alana girişlerde üst araması yapıldı. İzmir Valilik Binası önünde kurulan sahnede gece boyu çeşitli etkinlikler düzenlendi. Vatandaşlar sık sık, 'dik dur eğilme, bu millet seninle' sloganları attı. Mehter Takımı'nın da sahneye çıktığı meydanda FETÖ'ye tepki gösterildi. Manisa'da merkez ve ilçe meydanlarında bir araya gelen vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimini protesto ederek, "demokrasi nöbetleri"ni sürdürdü. İl merkezinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve ilçe belediye başkanları, darbe girişimine yönelik protestoların yapıldığı Manolya Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya gelerek "demokrasi nöbeti"ne katıldı. Meydandaki platformdan katılımcılara seslenen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, canlarını vererek, milli iradeye, demokrasiye, özgürlüğe ve geleceğe sahip çıkan şehitlere minnettar olduklarını söyledi.

DARBEYİ MİLLET YAPTI
'de darbe girişimine karşı 15 Temmuz gecesi sokaklara dökülen Balıkesirliler, demokrasi nöbetini sürdürüyor. 7'den 70'e toplumun her kesiminden insanın katıldığı demokrasi nöbeti bayram havasında devam ediyor. Vatandaşlar ile birlikte demokrasi nöbetine katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur "Bu millet yapılan darbeyi geri çevirdi. Millet darbe yaptı millet. Sizler darbe yaptınız. Hepinizden Allah razı olsun" dedi. 'de Delikliçınar Meydanı'nda başlayan "Demokrasi Nöbeti" darbe girişiminin ardından dördüncü gününde de sürdü. Meydana toplanan çok sayıda vatandaş, darbe girişimine tepki gösterdi, Türk bayrakları salladı. Vatandaşlar, mehter gurubunun çaldığı marşlara da eşlik etti. Demokrasi Nöbetine Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, ilçe belediye başkanları ve daire müdürleri de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege, FETÖ’yü lanetledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN