Tünelin yüzde 59’u tamam

Başbakan ’ın ’deki 35 projesinden biri olan Sabuncubeli tünellerinde, çalışmalar 24 saat aralıksız sürüyor. Tüneller açıldığında İzmir- arası ulaşım 15 dakikaya düşecek

Giriş Tarihi: 21.7.2016
Tünelin yüzde 59’u tamam
Başbakan Binali 'ın, 'deki 35 projesinden birisi olan Sabuncubeli tünellerinde, 350 işçi, dört noktadan 24 saat çalışmalarını devam ettiriyor. İzmir- arasını 15 dakikaya indirecek olan tünelin inşaatının yüzde 59'luk bölümünün tamamlandığı, inşaatın sorunsuz devam ettiği açıklandı. Sabuncubeli tünelleri, Başbakan Binali Yıldırım İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olduğu sırada açıkladığı 35 projenin en önemlilerinden birisi oldu. Hem İzmir-Manisa arasındaki mesafeyi 15 dakikaya indirecek hem de yolun en zorlu bölümünü kolayca geçilmesini sağlayacak olan tünelin bir tüpü 4 bin 40 metre, diğeri ise 4 bin 70 metre uzunluğunda olacak.

350 İŞÇİ 24 SAAT ÇALIŞIYOR
Yaklaşık 350 işçinin dönüşümlü olarak İzmir ve Manisa yönlerindeki 4 noktadan çalışmasını sürdürdüğü tünel inşaatının yüzde 59'luk bölümünün tamamlandığı açıklandı. Zorlu bir yer yapısına sahip olan tünlerin bir tüpünde 2 bin 300 metrenin, diğerinde ise 2 bin 550 metrelik bölümün kazının tamamlandığı, inşaat işlerinin ise deva ettiği öğrenildi. Karayolları bölge Müdürlüğü yetkileri de, tünellerdeki çalışmaların sorunsuz olarak devam ettiğini, bölgedeki arazi yapısının önceden bilindiğini, önlemleri ala ala inşaata devam ettiklerini söyledi. Tünellerinin, 2017 yılının sonunda hizmete gireceği de ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tünelin yüzde 59’u tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN