Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbe yapılamadı diye kahrolanlar!

Türk milleti demokrasiye sahip çıktı. Bu sayede hala “domatesin çekirdeği”, “ebelek gübelek” diye “Erdoğan’ın uçağına niye müdahale etmediniz” diye düşüncelerini özgürce ifade edebilenler var

Giriş Tarihi: 22.7.2016
Darbe yapılamadı diye kahrolanlar!
Fetullahçı Terör Örgütü mensubu askerlerin sokaklarda insanları kurşuna dizerek, tanklarla üzerlerinden geçerek ülkeyi ele geçirme girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması azınlıkta kalsalar da bazı çevreleri çileden çıkardı. Öfkel ve üzüntülerini saklamakta zorlananlar (Yılmaz Özdil vb) binlerce insanın sokaklara çıkıp, tankların önüne geçmesini değersizleştirmeye gayret ediyor. Bunu yaparken kullandıkları terminoloji "domatesin çekirdiği", "ebelek gübelek" mesabesinde... Terörle mücadelenin en etkin birimlerinden özel harekatın binasına kalleşçe baskın yapılarak, 47 polisin şehit edildiği, 200'den fazla sivilin hunharca katledildiği uğursuz gecede olup bitenlere gözlerini sımsıkı kapayan bu zihniyet, "gece korna çalındı", "saat kulesi tahrip edildi" diye ağlıyor. Dört parti, ortak mutabakat metni imzalamışken, hala kaostan, darbeden medet umanlar var. Şaşırtıcı olansa sorumluluk makamında olanların yakınları arasından da "darbeyi niye doğru düzgün yapamadınız" diye öfkelenenlerin çıkması... Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol'un eşi Birsen Şenol da 15 Temmuz'daki hain girişim amacına ulaşamadı diye hayli kızgın. Sosyal paylaşım sitesindeki sitemlerinden bunu anlamak mümkün. Önce bunun "bir " olduğunu belirtiyor Bayan Şenol...Ancak bu saçmalık kendisine de inandırıcı gelmiyor olmalı ki "Ya da kötü bir darbe planı" diye durumu açıklamaya çalışıyor.

SABAH YAPSANIZA!
Sonra başlıyor, askeri strateji uzmanları kıskandıracak sorularını sormaya: "Erdoğan'ın nerede olduğunu bilmene rağmen, uçakta olduğunu bilmene rağmen ve hakimiyeti sendeyse neden o uçağa havada müdahele edip başka bir yere indirmiyorsun? Darbe yapıyorsan ki bu ülke darbelerde askerin ne kadar ciddi olduğunu tarihte gördü, insanlar nasıl senin tankına binip üstünde sıçrayabiliyor? Ben az kişiyle başlatayım belki destek gelir tarzı bir düşünceyle darbe yapılır mı? Cuma akşam saatinde darbe yapılır mı? Sabah 6'da ülke uyanmamışken yapılmaz mı? Gözaltına almak istediğin kişileri uykularından alıp götürmez misin? Darbe yaptığın önce hükümet görevlilerini gözaltına almaz mısın? Yaptığın darbeye göre asıl hedefin olan insanlar nasıl elini kolunu sallaya sallaya dolaşabiliyor?" diye uzayıp gidiyor sorular.. İyi ki de öyle olmadı Bayan Şenol, iyi ki de olmadı... Dediklerini yapsalar belki de Belediye Başkanının eşi olarak, tüm bunları yazabilme imkanı bulamayacaktın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe yapılamadı diye kahrolanlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN