Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okuldaki odasına tapınak muamelesi

Giriş Tarihi: 23.7.2016
Okuldaki odasına tapınak muamelesi

Teröristbaşı Gülen’in Bozyaka Yamanlar Koleji’ndeki özel odasında ’deyken giydiği hırkalar ve diğer eşyası sanki kutsal emanetmiş gibi muhafaza edilmiş

Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen'in 'ye gitmeden önce Türkiye'de kullandığı Yamanlar Koleji'ndeki adeta tapınak havasını andıran odanın görüntüleri ortaya çıktı. Gülen'in İzmir'deyken zaman giydiği iki hırkanın kutsalmış gibi cemakana konulduğu görüldü. Tank, tüfek ve savaş uçağı maketleri, askeri kostümler de dikkat çekti. ABD'ye kaçan Ege Bölge İmamı Bekir Baz'ın 17/25 Aralık darbe girişimi de dahil birçok planı bu kolejde yaptığı belirtildi. Odadaki birçok kitabın kaçırıldığı ifade edildi. 29 eğitim kurumunun bağlı olduğu Sema ve Şelale AŞ'ye kayyum atanmasının ardından, görevliler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri söz konusu kurumlara gitti. Vatandaşlar okulan tabelasını sökerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterini astı. Bu kurumlar arasında, örgütün temellerinin atıldığı Bozyaka semtindeki Yamanlar Koleji de yer aldı. Fetullah Gülen grubuna bağlı ilk eğitim kurumu olduğu bildirilen Yamanlar Koleji'ne giden polis ve kayyum heyeti, Gülen'in Pensilvanya'ya gitmeden önce özel görüşmelerini yaptığı özel odasına da girdi. Adeta tapınak havasındaki odada sergi alanları, çeşitli taşlardan tespihler görünüyor. Teröristbaşı Gülen'in İzmir'de zaman zaman giydiği iki hırkanın kutsalmış gibi camekana koyulmuş olması dikkat çekiyor. Camekanlı sergi bölümünde çeşitli taşlardan yapılan tespihler, içinde çeşitli yerlerden getirilmiş toprakların da bulunduğu çok sayıda gümüş kutular, kılıçlar, bazı eski milli futbolcuların formaları da yer alıyor. Odada dikkat çeken diğer bir unsur ise beyaz "el semboller". Duvara monteli el sembollerine Kur'an-ı Kerim ile tesbihler konulmuş. Yine duvara monte, etrafı küçük yıldızlarla donanmış bir Türk bayrağı tablosunun bulunduğu odada, üzerinde terazi bulunan sütun ile heykeller, duvara monte dünya haritası ve büyük toplantı masası yer alıyor.

BURADA YEMİN EDİYORLAR
Yamanlar Koleji'nde yetişen "seçilmiş öğrencilerin" özellikle askeri liselere yerleştirildiği, özel odada Gülen'e "bağlılık yemini" ettiği ve "himmet sözü" verdiği belirtildi. "Seçilmiş öğrencilerin" emniyet teşkilatına ve kamu kurumlarına yerleştirildiği bildirildi. ABD'ye kaçan Ege İmamı Bekir Baz'ın 17/25 Aralık darbe girişimi de dahil birçok planı bu kolejde yaptığı kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okuldaki odasına tapınak muamelesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN