Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cuntacıların sİnsİ planı

FETÖ’cü askerlerin Marmaris’te Cumhurbaşkanı’na yönelik suikast ve Komutanı’nı kaçırma girişimleri sırasında, helikopterlerin radara sinyal gönderen sistemlerini devre dışı bıraktığı öğrenildi

Giriş Tarihi: 25.7.2016
Cuntacıların sİnsİ planı
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast ve Komutanı Orgeneral Abdullah Recep'i kaçırma için giden girişimi sırasında kullanılan helikopterlerin radara sinyal gönderen sistemlerinin devre dışı bıraktığı ortaya çıktı. FETÖ'cü darbeci askerlerin radara sinyal gönderen sistem ile birlikte helikopterlerin elektronik uçuş bilgilerini gönderen mekanizmayı da kapattıkları belirlendi. Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar'ın emriyle Türk Kuvvetleri'ne ait tüm hava araçlarının uçuşlarının durdurulması talimatını dinlemeyen FETÖ'cü darbecilerin sistemleri devre dışı bırakarak Marmaris'teki otel ile Ege Ordu Komutanlığı'nda kendilerine karşı bir önlem alınmasını engellemek istedikleri öğrenildi.

EMRE İTAATSİZLİK
Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar'ın emriyle Türk Hava Kuvvetleri'ne ait tüm hava araçlarının uçuşlarının durdurulması talimatına rağmen 15 Temmuz akşamı İstanbul Yeşilköy Askeri Havalimanı'ndan üç helikopter SAT komandosu ile birlikte İzmir 2. Çiğli Ana Jet Üssü Komutanlığı'ndan MAK timlerini taşıyan darbeci helikopterleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı öldürmek veya rehin almak üzere Marmaris'e doğru yola çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilçede tatilini geçirdiğini önceden belirleyen Pilot Albay Zeki Göçmen'in sevk ve idaresindeki suikast timi 3 skorsky helikopterle otele yakın bir yere iniş yaptı. Erdoğan'ın ayrılmasından sonra kaldığı otele yapılan saldırıda darbeci askerler 2 polisi şehit etti. 15 Temmuz gecesi düzenlenen saldırıdan sonra Marmaris merkezin yanı sıra ormanlık alanda firari askerlerin yakalanması için polis ve askerler operasyon başlattı. İlçede son olarak firari darbeci askerlerden SAT komandosu Üsteğmen Ali Sarıbey otostop yaparken yakalandı. Halen firarda oldukları bilinen darbeci SAT komandosu 7 askerin yakalama çalışmaları ise devam ediyor. Darbeci askerlerin terk ettiği helikopterlerde 50 bin mermi ele geçirildi. Saldırı planının Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda aylar önce planlandığı tespit edildi.

DİRENDİLER
FETÖ'cü darbeciler yine 15 Temmuz akşamı aynı saatlerde İzmir'de kontrolü ele geçirmek Ege Ordu Komutanı Orgenaral Abdullah Recep'i kaçırmak için harekete geçti. İçinde 10 kişilik darbeci askeri tim bulunan 2 Cougear helikopter Çiğli 2. Ana Jet Üssü'nden kalktı. Ellerinde ağır silahlar bulunan darbeci askerler Orgeneral Abdullah Recep'i kaçırıp Ege Ordusu'nda hakimiyetin kendilerine geçmesini amaçladılar. Ancak alınan tedbirler ve Orgenaral Recep'in ve ekibinin direnişiyle karşılaşan cuntacılar geldikleri helikopterlerle komutanlıktan elleri boş şekilde ayrılmak zorunda kaldı. Erdoğan'a yönelik suikast ve Orgeneral Recep'i kaçırma girişiminde aynı hain plan yapıldı. Darbeci askerler tarafından her iki olayda kullanılan helikopterlerin radara sinyal gönderen sistemlerinin devre dışı bırakıldığı ortaya çıktı. Cuntacıların helikopterlerin elektronik uçuş bilgilerini gönderen mekanizmayı da kapattıkları belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cuntacıların sİnsİ planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN