10 günde 300 bin kişi demokrasi nöbeti tuttu

Giriş Tarihi: 26.7.2016
10 günde 300 bin kişi demokrasi nöbeti tuttu

’ndaki demokrasi nöbetine 10 günde 300 bin vatandaş katıldı. Gazze Afganistan, Etiyopya, Filistin, Tunus ve Azerbaycanlı öğrenciler de İzmir’e destek verdi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren çok sayıda vatandaş, başta olmak üzere bütün Ege'de demokrasi nöbetini tutmaya devam ediyor. İzmir'de demokrasi nöbetinin 10'uncu gününde 'nda Afganistan, Etiyopya, Filistin, Gazze, Tunus, Habeşistan ve Azerbaycan'dan öğrenciler meydana gelerek İzmirlilere destek verdi. Ayrıca emniyetin verilerine göre Konak Meydanı'na 10 günde 300 bin kişinin geldiği öğrenildi. Darbe girişimine karşı duruşla ilgili dünya basınından örnekler okuyan AK Parti İl Başkanı Bülent Delican da tüm dünyaya vatan sevgisinin nasıl olduğunun gösterildiğini dile getirdi.

Bir Mehmet gider, bin Mehmet gelir
Uşak'ta belediye önünde toplanan vatandaşlar, Türk bayrakları ile kent meydanına kadar yürüdü. FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olan Cumhurbaşkanlığı koruma polisi Mehmet Çetin ve şehitler için mevlid okundu. Şehit polis Çetin'in babası Hüseyin Çetin, oğlunun demokrasi uğruna vatan için şehit düştüğünü belirterek "Vatan sağolsun, bir Mehmet gider bin Mehmet gelir, hiç üzülmüyorum, hepinizden Allah razı olsun, oğlum vatan için şehit oldu" dedi. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da birlik beraberlik mesajı vererek alanları terk etmeyeceklerini söyledi.

Millet püskürttü
Darbe karşıtı Menderesliler, Menderes Belediyesi tarafından gerçekleştirilen demokrasi nöbetinde bir araya geldi. Mendereslilerle birlikte nöbette yer alan AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, 15 Temmuz tarihinde ülke üzerindeki kara bulutların aziz Türk milleti sayesinde dağıldığını belirtti, "Türkiye genelinde aziz Türk milletinin dik duruşu, inanmışlığı ile hain FETÖ, emeline ulaşamadı" dedi.

Manisa tek yürek
Manolya Meydanı'ndaki protesto gösterisinde darbe girişimi sırasında yaşamını yitirenler için Kuran okundu. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, yaptığı konuşmada, bu kalkışmanın, sıradan bir darbe olarak nitelendirilmemesi gerektiğini belirterek, "Bu darbenin de ötesinde bir hareket. Darbenin bile kendi içinde bir hukuku var, bir ahlakı var. Millete karşı, millet egemenliğine karşı her hareket ahlaksızlıktır elbette" diye konuştu.

Bakan Zeybekci teşekkür etti
Denizli'de Delikliçınar Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı çağrı üzerine sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde meydanlara akın eden çocuk, yaşlı, kadın binlerce vatandaş, demokrasi nöbeti tutuyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, milletin meydanlardaki bu duruşunu gelecek nesillerin büyük bir onurla anacağını ifade etti. Ekonomi Bakanı Zeybekci de Denizlililere telefon aracılığıyla hitap ederek, demokrasi nöbetindeki vatandaşlara teşekkür etti.

Foyoları ortada
15 Temmuz'da başarısız darbe girişimi sonrası sokağa çıkan Balıkesir halkının demokrasi nöbeti devam ediyor. Nöbette konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Gün geçtikçe FETÖ'nün tüm foyaları tek tek ortaya çıkıyor. Komutan geçinen anarşistler, teröristler hepsi tek tek gözaltına alınıyor. Hepsi hesap verecek. Hepsinin hesabı sorulacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 günde 300 bin kişi demokrasi nöbeti tuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN