1 doların şifresi çözüldü

’de tutuklu tuğamiralin odasında bulunan ‘Thomas Jefferson 1801-1809’ baskılı bir doların sırrı ortaya çıktı. Altın 1 doların sadece Fetullah Gülen ile yüz yüze görüşenlere verildiği tespit edildi

Giriş Tarihi: 30.7.2016
Altın 1 doların şifresi çözüldü
'de FETÖ operasyonu kapsamında tutuklanan Ege Bölge Komutanı Tuğamiral Süleyman Manka'nın dinlenme odasında bir çanta içinde ele geçirilen üzerinde "Thomas Jefferson 1801-1809" baskılı bir doların sırrı ortaya çıktı. Altın 1 doların sadece FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması) lideri Fetullah Gülen ile yüz yüze görüşenlere verildiği tespit edildi. FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan bazı örgüt üyesi askerlerde elebaşı Fetullah Gülen'in "okuduğu" iddia edilen 1 dolarlık kağıt banknotlar ortaya çıkmıştı. 15 Temmuz gecesinin hazırlayıcısına yönelik deliller arasına eklenen kağıt dolarların terör örgütünün elebaşı tarafından sözde "Bereket ve işlerinin yolunda gitmesi" amacıyla okunarak ABD'den gönderildiği, seri numarasındaki harfe göre örgüt içerisindeki hiyerarşiyi belirlediğine yönelik tespitler yapılmıştı.

"F SERİSİ" DİKKAT ÇEKMİŞTİ
Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosundan sorumlu İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan askeri personelin odalarında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerince aramalar yapıldı. İzmir'de tutuklanan Sahil Güvenlik Ege Bölge Deniz Komutanı Kurmay Albay Murat Yılmazaslan'ın odasında da "F serisi" bir dolarlık banknot ele geçirildi. Örgüt için önemli olduğundan şüphelenilen ve tutuklanan komutanlardan Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Süleyman Manka'nın odasında yapılan aramada bir diğer örgüt üyelerinin aksine "Thomas Jefferson 1801- 1809 baskılı altın 1 dolar ele geçirildi. FETÖ'nün elebaşı tarafından sözde "bereket ve işlerinin yolunda gitmesi" amacıyla okunarak gönderildiği, dolarları iş adamlarının bereket, askerlerin ise örgüte mensup olduğunu göstermek için taşıdığı belirtilirken, altın 1 doların bambaşka bir anlamının da olduğu tespit edildi. "Thomas Jefferson 1801-1809 baskılı altın bir doların çok farklı bir sırrının ve şifresinin olduğu belirlendi. Altın 1 doların sadece FETÖ lideri Fetullah Gülen ile yüz yüze görüşenlere verildiği belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın 1 doların şifresi çözüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN