Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rektörler nöbette

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Rektörler nöbette

Konak Meydanı’ndaki demokrasi nöbetine ’deki üniversitelerin rektörleri de destek verdi

, Uşak, , Balıkesir, Aydın ve 'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren binlerce vatandaş, "demokrasi nöbeti"ni sürdürdü. İzmir Konak Meydanı'nda ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşların nöbetine, sanatçı Uğur Işılak da sevilen şarkılarını seslendirerek destek verdi. Katılımcılara hitap eden Işılak, 15 Temmuz'da Türk milletinin destan yazdığını, bu destanı dünyanın okuması gerektiğini söyledi.

BİLDİRİ OKUNDU
Demokrasi nöbeti tutuna vatandaşlara İzmir'deki üniversitelerin rektörleri de destek verdi. Ege Üniversitesi Rektörü Candeğer Yılmaz, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Mehmet Füzün, Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Galiphan, Yaşar Üniversitesi Rektörü Cemali Dinçer, İzmir Yüksek Teknolojisi Enstitüsü Rektörü Mustafa Giden ve Ekonomi Üniversitesi Can Şımga Mugan platforma çıkarak vatandaşları selamladı. Üniversiteler adına ortak bildiriyi okuyan, Rektör Füzün, "İzmir üniversitelerini temsil eden altı üniversite olarak demokrasimizi, milli birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan bu tip kalkışmalara karşı her zaman devletimizin, hükümetimizin ve milletimizin yanındayız" dedi.

DEV EKRAN KURULDU
Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile çok sayıda vatandaş, ellerindeki Türk bayraklarıyla belediye önünde toplanarak mehter marşları eşliğinde kent meydanına kadar yürüdü. Katılımcılar, yürüyüşün ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Şehitleri Anma Programı'nı kent meydanına kurulan dev ekrandan izledi. Daha sonra mehter takımı tarafından gösteri sunuldu. Denizli'de, sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde Delikliçınar Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimine tepki gösterdi. Mehter marşları eşliğinde devam eden etkinlikte katılımcılar, aniden bastıran yağmur nedeniyle belediyenin giriş katı ile meydana kurulan brandaların altına sığındı. Vatandaşlar, daha sonra meydandaki dev ekrandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi açılışı ile Şehitleri Anma Programı'ndaki konuşmasını dinledi. Manisa'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit edilenler anısına Manisa Valiliği, Şehzadeler Kaymakamlığı ve İl Müftülüğü organizasyonuyla program yapıldı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki anma etkinliğinde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim okundu. İl Müftüsü Sinan Cihan da şehitler için dua ettirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektörler nöbette
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN