Milletin ferasetini hesaba katmadılar

Konak’taki demokrasi nöbetine katılan Bakan Eroğlu, “Bu terör örgütünde halk evde kalır düşüncesi vardı. Ama milletin kahramanlığını hesaba katmadılar. Şimdi ise en büyük cezayı alacaklar” dedi

Giriş Tarihi: 1.8.2016
Milletin ferasetini hesaba katmadılar
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 15 Temmuz'dan bu yana Konak Meydanı'nda darbeye karşı 'Demokrasi Nöbeti' tutan liler ile buluştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali 'ın selamlarını İzmirlilere getirdiğini söyleyen Veysel Eroğlu, Konak'taki tarihi coşkuyu Bakanlar Kurulu'nda gururla anlatacağını belirtti. Türkiye'de 15 Temmuz akşamı asker elbisesi giymiş bazı hainlerin harekete geçtiğini ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın feraseti, Başbakan 'ın başkanlığındaki Bakanlar Kurulu'nun cesareti ve milletin kahramanlığı sayesinde darbe girişiminin püskürtüldüğünü dile getirdi. Ülke tarihinde pek çok darbe girişimi yaşandığına dikkati çeken Bakan Eroğlu, "Bugüne kadar böyle bir alçak darbe girişimi hiç yaşanmadı. Bu, tarihimize en alçak darbe teşebbüsü olarak geçmiştir. Ama onlar bir hesap yapamadılar, dediler ki 'Biz darbe yaparız millet de evde kalır'. Milletin ferasetini, kahramanlığını unuttular. Onların çoğu teslim alındı, layık olduğu cezalar da en ağır şekilde verilecektir. Millete ihanet etmenin cezası büyüktür. Bu darbe girişimi sadece hükümete yapılan bir darbe girişimi değildir. Planları çok büyüktü. Hükümetler gelir gider, hedef Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmak, parçalamaktır" diye konuştu. Vatanın asla bölünmeyeceğini, ay yıldızlı bayrağın hep dalgalanacağını dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti: "Bu demokrasi meydanlarında her partiye oy vermiş insanlar var. Bu hareket bütün milletimizi birleştirdi. Onlar sandı ki 'hükümete karşı bazı gruplar bize destek verir, bu vatanı ele geçiririz, bazı ülkelerin istihbarat örgütlerine teslim ederiz' diye düşündüler ama vatan bayrak söz konusu olunca 79 milyon vatandaşımız birleşti. Bu kahramanlık destanı dünya tarihine en büyük destan olarak geçmiştir. Size ne kadar teşekkür etsek azdır."

BAYRAK HEDİYESİ
Konuşmasının ardından Bakan Eroğlu'na, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican tarafından özellikle savaşa hazırlık dönemlerinde kullanıldığı ve birlik, beraberliği simgelediği belirtilen ters hilalli bayrak hediye edildi.

EVİME ADAM YOLLADILAR
Bakan Eroğlu, İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti. Darbe gecesi yaşadıklarını anlatan Eroğlu, "Darbe gecesi köprüdeydim. Sade vatandaş gibi geçtik, aracımızın çakarları da yanmıyordu. Durumu görünce çocuklar evden çıktı, ben de başka bir yere gittim. Cumhurbaşkanımız aklıma geldi. Koruma amirini aradım, güvende olduğunu öğrendim. Daha sonra bizim eve bir araç gelmiş. Kameradan gördük. Bir adam geliyor, herhalde götürecek ama evde kimse yok. Kızımın ve damadımın da evine gitmişler. Böyle hazırlıklar yapmışlar" dedi.

İZMİR, AKDENİZ'İN YILDIZI OLACAK
Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğündeki İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katılan Bakan Eroğlu, kalbinin İzmir için attığını ifade etti. İzmir'i birlikte daha da büyüteceklerini, bakanlık olarak önemli yatırım yaptıklarını anlatan Eroğlu, "İzmir'de yatırımlarda şu ana kadar birinci sırayı Ulaştırma Bakanlığı döneminde Sayın Binali Yıldırım aldı. Biz de ikinci durumdayız. Kendisi 5,4 milyar lira ile birinci, yaklaşık 4 milyar lira ile bakanlığımız ikinci" diye konuştu. Ege Gelişim Projesi (EGEGEP) kapsamında çok büyük bir seferberlik başlattıklarını, Başbakan Yıldırım'ın da bu konuda büyük destek verdiğini dile getiren Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı, belediye başkanları ve siyasi partilerle birlikte büyük bir hamleyle İzmir'in Akdeniz'in yıldızı olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milletin ferasetini hesaba katmadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN