Niye geldiklerini de biliyordu

Giriş Tarihi: 2.8.2016
Niye geldiklerini hepsi de biliyordu

Marmaris’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı i bulabilmek için FETÖ mensubu teröristlerin bir süre rehin aldığı vatandaş, kendisine doğrultan ismi teşhis etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı e saldırı düzenleyen darbeci askerlerin, otelin yerini bulmak için bir süre rehin aldığı yat kaptanı ve otel işletmecisi 38 yaşındaki Atilla Barbaros Teoman yaşadığı anları anlatırken "Çok kötü ve korkunç bir duygu. İnsanın bir anda eli ayağı kilitleniyor. Çok korktum. Başıma ilk defa böyle bir durum geliyor. Allah bir daha böyle şeyler yaşatmasın" dedi. Teoman, Marmaris Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdikten sonra yaşadıklarını şöyle anlattı: "Saat 03.10 sıralarında motosikletimle sahil yolunda evime doğru yola çıktım. 10 dakika sonra sahil tarafından denizden 2- 4 metre yükseklikte 2 helikopter gördüm. Helikopterler üstümden geçtikten sonra otelin üzerinden boş araziye havadan askerleri indirme yaptı. Helikopterler çok alçak seyrettiği için sahilde bulunan şezlong ve birçok eşya rüzgarla üzerime geldiğini görerek duvar dibine saklandım. Motosikletimi alıp Marmaris istikametine doğru gitmek istemiştim. Tam o sırada askerlerin inmişti. İner inmez havaya, sağa ve sola ların ateşlendiğini görerek hemen duvar dibine yere yattım. Bir süre sonra silah sesleri kesilince oradan uzaklaşmak için 20 metre ilerideki bir otelin köşe duvarına giderek bekledim. Oradan ayrılmak için çevreyi gözetlerken askerlerin sağ duvar dibinden 2 metre aralıklarla kol düzeniyle ilerlediğini fark ettim. Kaçmaya fırsat bulamadan karşı karşıya geldik."

UZAKLAŞ YOKSA ÖLÜRSÜN
Emniyette teşhis ettiğim Binbaşı Şükrü Seymen'in yanına gelerek "burada villalar varmış nerede" diye sorduğunu anlatan Teoman şöyle devam etti: "Ben de 'Ne villası?' dediğimde 'Tayyip'in kaldığı villa nerede?' diyerek yüksek sesle bağırıp silahını üzerime doğrulttu. 'Turban Otel'i mi sordunuz' dediğimde 'Evet bizi oraya hemen götür' dedi. Elimle göstererek 100 metre ileride olduğunu gelmeyeceğimi söyledim. Şükrü Seymen silahını doğrultarak götürmemi istedi. Seymen, soldan ilerlerken sürekli askerlere talimatlar veriyordu. 2 metre aralıklarla yürümelerini ve bu işin şaka olmadığını ciddi olmaları talimatını sürekli tekrarladı. Turban Otel sahil girişine geldiğimizde buradan ayrılmak istediğimi söyledim. İlk olarak bırakmak istemediler sonra silah doğrultarak 'Çabuk uzaklaş yoksa ölürsün' diye bağırdı. Hızlı adımlarla uzaklaşmaya çalışırken diğer askerler silahlarını doğrultup, 'Uzaklaş, öldürürüz' dediler. İlk başta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı korumak amacıyla geldiklerini düşünmüştüm. Ateş etmeleri, sürekli kaba, sert tavırları ve sürekli komutanın ve birçok askerin Cumhurbaşkanı için argo cümleler kullanmasını duyunca kötü niyetli olduklarını anladım. Orada gördüğüm, sayabildiğim kadarıyla 23 asker, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı almaya geldiklerini biliyorlardı. Oradan uzaklaştıktan sonra gelen polislere askerlerin niyetleri ve teçhizatları hakkında bilgi verdim. Daha sonra emniyete ifade vermeye gittiğimde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ağır hakaretlerde bulunan Binbaşı Şükrü Seymen'i ve diğer rütbeli askerleri teşhis ettim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niye geldiklerini hepsi de biliyordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN