Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyüleyici şehir Efes canlanıyor

Herkül, Poseidon ve Afrodit’i çalışanları olarak gösteren reklamlarıyla dikkat çeken Nea Efessos, eylülde kapılarını açıyor

Giriş Tarihi: 3.8.2016
Büyüleyici şehir Efes canlanıyor
Selçuk'ta eylül ayında kapılarını açacak Nes Efessos, antik dönemin en büyüleyici şehri Efes'i, yeniden canlandırıyor. 16 odalı in her bir odası farklı tanrı ya da tanrıça ismi ve mitolojik hikayesinin konseptiyle tasarlandı. , mozaik, gravürlerle anlatılan hikayeler her odada eşsiz bir atmosfer oluşturuyor.

MİTOLOJİK ÖGELER HAKİM
Tarihçi, heykeltıraş, mimar ve ressamların birlikte çalıştığı, danışmanlığı Hun Bozkır'ın üstlendiği proje, İzmir'in köklü şirketlerinden Sengel Group ve Mustafa Kılıç ortaklığıyla hayata geçiriliyor. Mimar Esra Acar tarafından tasarlanan ve Türkiye'de benzeri bulunmayan mimariye sahip olan butik otel Nea Efessos, yılın 12 ayı konuklarına hizmet sunacak. Nea Efessos'un içerisinde yer alan Maza Restaurant, antik döneme özgü, Yunan ve Roma lezzetlerine ev sahipliği yapıyor. Mitolojik ögelerle dekore edilen mekanda, konuklar enfes lezzetleri tadarken, aynı zamanda eski çağların büyüsünü yaşayacak. Sengel Group Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Sengel, Nea Efessos'un Selçuk'a yepyeni bir soluk getireceğini ifade etti. Sengel "Efes, Meryemana, Şirince ve daha birçok tarihi, kültürel ve doğal değere sahip olan Selçuk'ta yıl boyunca binlerce yerli ve yabancı turist konaklıyor. Sengel Group'un yeni girişimi Nea Efessos, konuklarına konforun yanı sıra, tarihten, sanattan, bilimden ve teknolojiden ilham alan bir konsepti de beraberinde sunuyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyüleyici şehir Efes canlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN