Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Profesöre ve kızına hayatı zindan etmişler

Giriş Tarihi: 4.8.2016
Profesöre ve kızına hayatı zindan etmişler

FETÖ’nün iç yüzünü deşifre eden Prof. Dr. Macit, kızının TÜBİTAK’tan çıkarılması, arabasında eroin araması yapılması, tehdit ve baskılar yüzünden susmak zorunda kalmış

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin çok sayıda kitap ve makale yazan Prof. Dr. Nadim Macit, yazıları ve konuşmaları sonucu örgütün baskı ve tehditlerine maruz kaldığını, özellikle kızına yaşatılan sıkıntılar nedeniyle sustuğunu söyledi. Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Macit, örgütün amacını, kime hizmet ettiğini uzun yıllardır kitaplarında, makalelerinde, çıktığı televizyon programlarında anlatmasıyla zor günler yaşadığını, kendisinin ve ailesinin hayatının olumsuz yönde etkilendiğini anlattı. İslam kelamı üzerine ihtisas yapan bir ilahiyatçı olarak 1990'dan sonra uluslararası stratejide dinin ve kültürün önemli bir yer tuttuğunu gördüğünü, bunun üzerine bilimsel kaynaklar ışığında dinin uluslararası boyutu üzerinde yoğunlaşmaya başladığını kaydeden Prof. Dr. Macit, bu çalışmalar sırasında merkezi devletlerin strateji araştırma merkezlerinin raporlarında Fetullahçı Terör Örgütü'ne ilişkin değerlendirmeler gördüğünü ifade etti.Prof. Dr. Macit, raporlarda dünyaya hakim olmak için " gibi ülkelerin liberal kapitalist sistemin siyasi, stratejik amaçlarına bağlanması" gerektiğini bildirerek, bunun için cemaatin işaret edildiğini aktardı.

HAKKINI GASBETTİLER
Araştırmalar sonucunda edindiği bilgileri toplumu uyarma amacıyla kamuoyuyla paylaştığını, kitaplarının, makalelerinin, konuşmalarının bir süre sonra sıkıntı olmaya başladığını vurgulayan Macit, "Şahsım başta olmak üzere ailem ve çocuklarım üzerine baskılar oluştu" dedi. Prof. Dr. Macit, "Bir gün arkadaşımın arabasında otururken etrafı polisler sardı. İlahiyatçıyım, eroin nedir bilmem, görsem bile tanımam, böyle olduğu halde arabamda eroin araması yapıldı. Bu bir mesajdı, bize bir tehditti" diye konuştu. Kızının kendisi yüzünden TÜBİTAK'taki işinden baskılar nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığını ifade eden Prof. Dr. Macit, "Bu yaşadıkları ağır sıkıntılara neden oldu, epey süre işsiz kaldı. İşsiz kaldığı için değil, hakkı gasbedildiği için, onuruna dokunduğu için ağladı sürekli. Ben de artık sustum, yazmadım, davet edildiğim televizyon programlarına katılmadım" diye konuştu. Prof. Dr. Macit, FETÖ'nün Abant Platformu'na alternatif "Ilgaz Platformu" adıyla bir yapı oluşturmaya karar verince Genelkurmay Başkanlığı'nın alt kademelerinden aranarak, ikaz edildiğine de anlattı. "Yamyamlığın bile bir hukuku vardır" diyen Macit, "Bu tam bir işgal hareketidir. Cemaat bunun bir parçası, kullanılan bir malzemedir. ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper, darbe girişimi sonrası 'deki bazı muhataplarının tutuklandığını söyledi. Bu da ispatıdır" yorumunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Profesöre ve kızına hayatı zindan etmişler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN