Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye şahlanacak

15 Temmuz’un gayrimenkul sektörünü etkilemediğini ifade eden Folkart Başkanı Sancak, “ Konut GYO ve GYODER’in kampanya açıklamaları ile ülkemiz gelecek yıl içinde şaha kalkacak” dedi

Giriş Tarihi: 9.8.2016
Türkiye şahlanacak
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin 'de devam eden büyük çaplı gayrimenkul projelerini etkilemediği belirtildi. Sektörde Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Konut GYO'nun kampanyası ve faiz düşüş beklentisiyle bazı projelerin hız kazandığı ifade edildi. İzmir'de yaklaşık 3 milyar dolarlık 11 projeyi sürdüren Folkart Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit düşen vatandaşları rahmetle andıklarını, vehametine rağmen yaşanan olayın ülkenin temiz geleceği adına hayırlı sonuçlar getireceğine inandıklarını ifade etti. Ülkenin içindeki virüslere, sırtındaki kamburlara ve hainlere rağmen 15 Temmuz'a kadar yine de önemli mesafe katettiğini düşündüğünü dile getiren Sancak, Türkiye'nin gelecek birkaç ay içinde şaha kalkacağına inandığını dile getirdi. Darbe girişiminin ekonomide geçici bir şok etkisi yarattığını, finans piyasalarının ardından reel sektörlerin de bu girişime gereken cevabı verdiğini kaydeden Sancak, "Darbe girişiminin ertesi günü dahi daire sattık. 1 tane sattık ama yine de sattık. Sonraki günler bu giderek arttı ve şu an itibarıyla 15 Temmuz öncesinden de daha iyi hale geldi. Ben, işlerin bundan çok daha iyi olacağına inanıyorum. Gelecekten son derece umutluyum" dedi.

"TAM GAZ DEVAM"
İzmir'de yapımı devam eden 11 projede hiçbir aksama yaşamadıklarını, diğer yatırımcılardan da olumsuz bir haber almadıklarını belirten Sancak, "Şu anda yeni kent merkezinde devam eden 26 dev proje de hızla devam ediyor. Bunların hiçbiri ne durdu, ne yavaşladı. Darbe girişimi sonrası sektör temsilcileriyle görüşmeler yapıyoruz. Herkesin görüşü ortak. Tam gaz yola devam" diye konuştu. Emlak Konut GYO ve GYODER'in kampanyalarının da sektörün canlanmasında büyük etkisinin olduğunu, faiz düşüşü için yapılan çağrılarla gayrimenkul yatırımları için fırsat döneminin açıldığını vurgulayan Sancak, İzmir'in yeni dönemde gayrimenkul sektöründe ülke genelinin üzerinde bir büyüme kaydedeceğini söyledi.

"YENİLERİ GELECEK"
Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip ise 15 Temmuz'dan sonra kentte inşaat sektörünün hareketlendiğini, bunun hem proje hem konut satışı hem de malzeme satışı boyutunda somut olarak görülebildiğini ifade etti. Ramazan Bayramı öncesi yaşanan durgunluğun Emlak Konut GYO ve GYODER'in kampanya açıklamaları sonrası yerini hareketliliğe bıraktığını belirten Nasır, "Faizlerin yüzde 1 seviyesinin altına inmesi yeni projeleri tetikleyecektir. Dev projelerin yanında kentsel dönüşüm kapsamında yık-yap tarzı çok sayıda projeler devam ediyor. Şu anda bu tarzda yapılan inşaatlarda yaklaşık 20 bin konutla İstanbul'un ardından ikinciyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye şahlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN