Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birlik ve beraberlik ruhu darbeyi önledi

Giriş Tarihi: 10.8.2016
Birlik ve beraberlik ruhu darbeyi önledi

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 15 Temmuz’da her şeyi planladığı zanneden FETÖ’nün milletin birlik ve beraberlik ruhu ile püskürtüldüğü ifade etti. Dağ, “Birliğimizin devam edecek” dedi

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, İstanbul Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitinginin, bu milletin darbelere karşı iktidarıyla muhalefetiyle tek yürek olduğunu gösterdiğini söyledi. Dağ, "Dünyanın anlamadığı, anlamak istemediği 'nin ruhu budur. Bu öyle bir güven ve inançtır ki, insanların birkaç gün sonra yorulup evlerinde kalacaklarını düşünenleri de yanılttı. 'nin her köşesinde bıkmadan usanmadan her akşam meydanlar doldu taştı. İzmir de bu süreçte demokrasiye, milli iradeye olan inancını bir kez daha göstermiş oldu. Tüm İzmirli hemşerilerime bir kez daha sonsuz teşekkür ediyorum" dedi. Her şeyi planladığını zanneden bu terör örgütünün ve üst aklın büyük bir gafletle hesap dışı bıraktıkları tek hakikatin bu milletin inancı ve azmi olduğunu belirten Hamza Dağ, "Onları asıl durduran başlıca engel de, attıkları her bombaya, sıktıkları her kurşuna göğsünü siper eden, milletin üzerine bomba yağdıran F-16'lara karşı tarlalarını kendi elleriyle ateşe vererek direnen bu aziz milletin eşi benzeri görülmeyen o ruhu idi. Yani, 'nin milli birlik ve beraberlik ruhuydu" diye konuştu.

MİLLETİMİZ HEM FİKİR OLDU
"Şimdi, bizi bir arada tutan en temel özelliklerimizin benzer yanlarımız kadar farklılıklarımız olduğunu da unutmadan sonsuza değin birbirimizle konuşmak ve inanmak zamanı" diyen Hamza Dağ, şöyle devam etti: "Türkiye gerçekten önemli bir dönemeçte. Alçakça ve sinsice planlanmış 15 Temmuz kalkışması pek çok konuda fikir birliği sağladı. Devletin en önemli gücü Silahlı Kuvvetler, yargı ve polisin içindeki toksik unsurların hızla temizlenmesi için tüm milletimiz hem fikir oldu. Milletten yediği tokadı anlayamayacak kadar gözü dönmüş, vatan ve millet sevgisinden yoksun bu terör örgütü elbette kolay vazgeçmeyecektir. İşte bunun için Cumhurbaşkanımız 'Darbe bitmedi' diyor. O yüzden çarşambaya kadar nöbetlerimize devam edeceğiz. Daha sonra ise bu birlik ve beraberlik ruhu ile vatanımıza, milletimize, devletimize sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birlik ve beraberlik ruhu darbeyi önledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN