Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’cüleri bulup çıkarma kriterleri

Giriş Tarihi: 10.8.2016
FETÖ’cüleri bulup çıkarma kriterleri

AK Parti İl Başkanı Delican, 17-25 Aralık sürecinin ardından örgütle iş tutmaya devam edenlerin tehlikeli olduğunu söyledi

AK Parti İl Teşkilatı'nın partideki FETÖ'cüleri belirleme kriterleri netleşti. İl Başkanı Bülent Delican, 17-25 Aralık sürecinden sonra örgütle alışverişlerini sürdüren ve toplantılarına devam edenlerin riskli olduğunu dile getirdi. Delican, daha önce de 30 ilçe teşkilatında bir çalışma yaptıklarını belirterek, "Mutlaka her siyasi partide olabilir. Bunlar bir örgüt şeklinde her yere girmişler. Bizim için önemli olan 17-25 Aralık sürecinden sonra bunlarla yol almaya devamler. Onlar riskli, tehlikeli. Onlara bakacağız. Varsa böyle insanlar gerekeni yapacağız. Devletin bütün kurumlarına sızdıkları gibi siyasi partilere de sızmışlar. Bunları bulup çıkarmak hem teşkilatlarımız açısından hem de bizim açımızdan önemli ama çok büyük sayıda değil. Çünkü bizler zaten 17- 25 Aralık sürecinde bunları büyük ölçüde eledik" dedi.

PARA TRAFİĞİ OLANLAR
Yine genel merkezin kontrolünde bir çalışma yapacaklarını anlatan Delican, "Hep birlikte tekrar gözden geçireceğiz. Genel Merkezin kriterleri var. 17- 25 Aralık sürecinin ardından onların okullarına devam eden, trafikleri olan, kendi aralarında toplantılar yapanlara dikkat edilecek. Öncelikli kriterler bunlar. Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a dil uzatanlar zaten partimizde siyaset yapamaz. Bize daha çok kurumlarda çalışanlara yönelik şikayetler geliyor. Partililerle ilgili bu yönde çok az şikayet var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cüleri bulup çıkarma kriterleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN