Konak Meydanı’na 1 milyon kişi geldi

AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, 15 Temmuz’dan bu yana Cumhurbaşkanı ’ın talimatı ile Konak Meydanı’nda nöbet tutan kişi sayısının 1 milyonu geçtiğini söyledi

Giriş Tarihi: 11.8.2016
Konak Meydanı’na 1 milyon kişi geldi
Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz gecesi kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından 'de Cumhurbaşkanı 'ın talimatı ile meydanlara gelen halk, Konak Meydanı'nı bir an olsun terk etmedi. Demokrasi Nöbetleri'nde vatandaşların bir arada kalmasını, rahat etmesini ve vatanına demokrasisine, cumhuriyetine sahip çıkması adına ortamı sağlayan AK Parti İzmir il Başkanı Bülent Delican, 26 gündür aralıksız devam eden demokrasi nöbetleri ile ilgili Sabah'a özel açıklamalarda bulundu. İzmir Valisi Ayyıldız'dan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na, tarihi Yenikapı mitinginin ardından oluşan birlik siyasetinin İzmir'e yansımasını değerlendiren Delican, günlük 40 bin kişiden fazla vatandaşın nöbete geldiğini toplamda ise 1 milyon kişinin demokrasi nöbeti tuttuğunu söyledi. Yenikapı mitinginin Türkiye'nin yeni kapısı olduğunun altını çizen Delican, "İzmir olarak açılan bu yeni kapıdan, İzmir halkı ile birlikte hem demokrasimizin hem de cumhuriyetimizin meşalesini bir kez daha yakarak geçiyoruz" dedi.

İZMİR ÖRNEK OLDU
"Konak Meydanı'nı çok önemsiyorum" diyen Delican, Türkiye'de çok hızlı refleks gösterip, Sayın Cumhurbaşkanımız'ın insanları meydanlara davet etmesiyle bir anda koşarak Saat Kulesi'nin etrafında toplanarak Valiliği koruma altına alan İzmir halkıdır. Çok güzel İzmir'e oturmuş bir söz var. İzmir demokrasinin kalesidir. İzmir birlik duvarlarını nasıl ördüğünü tüm Türkiye'ye gösterdi. Meydan, demokrasi aşığı İzmirliler ile dolu. En başta vatana, demokrasi ve cumhuriyete nasıl sahip çıkıldığını bu meydanlarda toplanarak gösterdi" şeklinde konuştu. Geçtiğimiz hafta CHP tarafından Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı mitingini önemsediğini ifade eden Delican, "Bu sebepten katılım sağladık. Yine burada yapılan pazar günkü mitingimize yine diğer partilerden katılım oldu. Bu birlik ve beraberlik Türkiye'nin çıkış noktası olacak. Tankların önüne bu güçlü irade FETÖ gibi yapıların yaşamasına ve yeşermesine izin vermeyecektir" diye konuştu.

SORUMLULUK SAHİBİYİZ
Konak Meydanı'ndaki 26 günlük demokrasi nöbetine sadece pazar günü katılan Başkan Kocaoğlu'nu eleştiren Delican, şöyle devam etti; "Biz vatan sevdasında, vatan uğruna tuttuğumuz nöbette kimseye kırılmayız. Herkes buraya görevini bilerek o bilinçle koştu. Her şey halkımızın gözü önünde oluyor. O yüzden de biz birilerine küsecek kırılacak kadar bu vatanının evlatlarına kırılacak küsecek kadar sorumsuz değiliz. O açıdan sorumluluklarını bilen herkes buradaydı." Temmuz ayı başında Valiler Kararnamesi ile Aydın'dan İzmir'e atanan Vali Erol Ayyıldız'ın İzmir için büyük bir şans olduğunu belirten Delican, "Sayın Valimiz ayağının tozu ile kendisini nöbetin içinde buldu. Bir an olsun burayı bırakmadı. Hükümet Konağı'nı halkımıza açtı. Kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konak Meydanı’na 1 milyon kişi geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN