Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyelerde FETÖ anketi

FETÖ’ye yönelik yapılan soruşturmalar yönetimlere de taşındı. ’deki belediye personeline verilen formda terör ile bağlantısı olan kurumlarla ilişiği olup olmadığı soruldu

Giriş Tarihi: 13.8.2016
Belediyelerde FETÖ anketi
15 Temmuz'da Fettullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen kanlı darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında başta resmi kurum ve kuruluşlar olmak üzere devletin çeşitli kademelerinde ve üniversitelerde FETÖ'cü yapılanmaya ilişkin sürdürülen soruşturmalar yönetimlere de taşındı. Geçtiğimiz haftalarda Valiliği'nce başta Büyükşehir Belediyesi olmak İzmir il sınırları içinde hizmet veren ilçe belediyelerine yazı gönderilerek çalışan memur personelin işe giriş tarihleri ile birlikte isim listelerinin istenmesinin ardından dün de Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 bini memur; 20 bin'i de işçi olmak üzere yaklaşık 26 bin çalışan form gönderilerek "667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Kapatılan Kurum ve Kuruluşlara İlişkin Tedbirler" başlıklı milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütü'ne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen ve sürdürülen soruşturma kapsamında kapatılan hastane, vakıf, dernek, sendika, ve konfederasyonlarla herhangi bir ilişkilerinin olup olmadığı soruldu.

VALİLİĞE VERİLECEK
Form, belediyelerde çalı��an 50 bin kişiye aşkın personele gönderildi. Formda ayrıca 15 Temmuz'da gerçekleştirilen kalkışma hareketinin öncesi, darbe girişimi sırasında ve sonrasındaki süreçte milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen terör örgütü ve kalkışma hareketi lehine, sosyal medya organlarında halkı galeyana sürükleyici, ülkemizin vatandaşları arasında birlik, beraberlik ve kamu düzenine zarar vermeyi amaçlayan paylaşımlarda bulunup bulunmadıkları soruldu. Formla birlikte gönderilen ekli listede Türkiye'nin bir çok ilinde faaliyet gösteren 35 sağlık merkezi, 934 ilk ve orta dereceli okul, 109 özel öğrenci yurdu- pansiyon, 104 vakıf, 1125 dernek-federasyon, 10 sendika ile içlerinde İzmir'de kapatılan Gediz, İzmir, ve Şifa Üniversitelerinin de yer aldığı 15 üniversite ile bağlantılarının olup olmadığı da soruldu. Gönderilen formlarda personele listede yer alan ve terör soruşturması kapsamında kapatılan yerlerle geçmişte bağlantıları olanlar varsa bu ilişkinin niteliğinin ne olduğunu belirtmeleri istendi. Personelden ayrıca dağıtılan bu formları ivedilikle doldurması istenirken doldurulan formların 16 Ağustos 2016 Salı günü Büyükşehir Belediyesi'nde Personel Daire Başkanı, ilçe belediyelerde ise personel müdürleri tarafından İzmir Valiliği'ne teslim edileceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyelerde FETÖ anketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN