Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de ‘bypass’ polemiği

Giriş Tarihi: 16.8.2016
CHP İzmir’de ‘bypass’ polemiği

“Bypass edildiğini” söyleyip il başkanlığından istifa eden Yüksel’e tepki gösteren Bayır, “Geçmişte kendisi de beni bypass etmişti” dedi

İl Başkanı Alaattin Yüksel'in Genel Merkez'in İzmir'deki organizasyonlarından haberdar edilmediği gerekçesiyle "yönetimsel ve fikirsel ayrılığı" gerekçe göstererek görevinden istifa etmesine İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'dan tepki geldi. Bayır, il başkanı olduğum dönemde genel başkan yardımcısı olan Yüksel'in de "kendisini bypass ettiğini" dile getirdi. Yüksel'in 1 Kasım seçimleri öncesinde sarf ettiği "13 milletvekili, kadar çalışmıyor" sözünü de hatırlatn Bayır, o dönem partinin zarar görmemesi için bu sözü içlerine attıklarını söyledi. Bayır, Seferihisar'daki toplantıyı bahane ederek, Alaattin Yüksel'in istifa etme kararını, hem zamanlama hem de inandırıcılık açısından doğru bulmadığını belirtti. Bayır, "Alaattin Bey'in 'beni bypass ettiler' sözü, böylesine deneyimli bir siyasetçiye yakışmadı. İl başkanı olduğum dönemde, Alaattin Yüksel, genel başkan yardımcısıydı. Ben de kendisi tarafından o dönemde, birçok il başkanı gibi bypass edildim. Kimi toplantıların yapılmasına, 12 saat kala haberim oldu" dedi.

BAŞKANLAR KARIŞMASIN
Bazı belediye başkanlarının Yüksel'in geri dönmesi taleplerini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na ilettiklerini hatırlatan Bayır, "Genel başkanımıza bu konuda baskı uygulanmasını doğru ve şık bulmuyorum. İlelebet biz bu koltuklarda kalmayacağız. Yeri geldiği zaman koltuklarımızı gençlere bırakacağız. CHP bayrağını, gençlerimize devredeceğiz. Kenara çekilmeyi bilmek zorundayız. Ancak bunu yaparken de partiye zarar vermeyecek bir biçimde yapmak zorundayız...CHP köklü bir partidir. Ülkemizde CHP bayrağını taşıyan birçok belediye başkanı, ilçe başkanı var. Saygınlığını koruyarak geride duran birçok isim var. Belediye başkanlarının örgütün işine müdahale hakkı yoktur. Herkes kendi işini yapmalı. Eninde sonunda bu anlayış partimize ve İzmirimize yerleşecek" görüşünü ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP İzmir’de ‘bypass’ polemiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN